האם ח"כ משה אבוטבול ימונה לשר בממשלה?

יוני קפלן
כ"ז חשון ה'תש"פ 25/11/19
יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי דורש מרה"מ נתניהו למנות שרים נוספים מקרב חברי הכנסת של המפלגה • בין התיקים המבוקשים: העבודה והרווחה והחקלאות. דרעי: "מפתח המנדטים יצר עיוות כלפי ש"ס" • האם הח"כ הטרי משה אבוטבול יזכה מן ההפקר?
ח"כ משה אבוטבול (צילום: דוברות הכנסת - איציק הררי)
ח"כ משה אבוטבול (צילום: דוברות הכנסת - איציק הררי)

במכתב ששלח אמש יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי לרה"מ נתניהו הוא קובל בפניו על כך שסיעת ש"ס לא זוכה למספר שרים מספק ביחס לכמות המנדטים של המפלגה, ודורש כי במידה ונתניהו עצמו יפטר מתפקידי השרים בהם הוא מחזיק, יחליפו אותו חברי כנסת מטעם סיעת ש"ס. 

בפנייתו מפרט דרעי את החישוב שהביא אותו למסקנה הנחרצת: "לליכוד 32 מנדטים ויש לו 16 שרים כולל ראש הממשלה. שר לכל שני מנדטים.  לאיחוד מפלגות הימין יש 7 מנדטים והם קיבלו את תיק הביטחון הבכיר, תיק החינוך וכן את תיק התחבורה, שלושה משרדים גדולים מאד. בנוסף לתיקים הגדולים המדד לתפקיד שר במפלגות הימין הוא שר ל-2.3 ח"כים".

לטענתו של דרעי "לש"ס 9 מנדטים, המפלגה השניה הגדולה בקואליציה, ולנו יש את משרד הפנים, ואת משרד הדתות. המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ניתן לש"ס כפיצוי על כך שבשנת 2015 הוחלט לדלל את משרד הפנים ולהעביר את מנהל התכנון מהפנים למשרד האוצר. כלומר, לשס יש שני משרדים בינוניים, והמדד הוא שר ל-4.5 ח"כים. ולאור העבודה כי ש"ס סבלה מייצוג נמוך בממשלה ביחס לגודלה עד עתה, אני מבקש מראש הממשלה למנות מטעם ש"ס את שרי העבודה והרווחה והחקלאות".

מספר שמות נזרקו לחלל האוויר כמועמדים אפשריים לאייש את התיקים אותם מבקש דרעי. בין היתר, חברי הכנסת מרגי ובן צור. אך האם הח"כ הטרי משה אבוטובול יעשה את הבלתי ייאמן ויתמנה לשר בתוך פרק זמן קצר כל כך? ימים יגידו. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.