האם מקומה של קטי בכנסת בסכנה?

יהונתן מאיר
י"א תשרי ה'תש"פ 10/10/19
מפלגת יהדות התורה יצאה הערב בהודעה רשמית: מערערים על תוצאות הבחירות לכנסת ה-22. על פי הבדיקות שנערכו על ידי הסיעה נפלו בתוצאות הבחירות שיבושים, אשר תיקונם יביא לכך שלסיעה יגיעו 8 מנדטים ולא 7.
יצחק פינדרוס. ללא קרדיט
יצחק פינדרוס. ללא קרדיט

סיעת יהדות התורה והשבת אגודת ישראל – דגל התורה, הגישה היום י"א בתשרי, 19.10.10 לבית המשפט המחוזי בירושלים ערעור על תוצאת הבחירות לכנסת ה- 22 .הערעור הוגש באמצעות עוה"ד איתן הברמן, מיכל רומנו ברטהולץ ואורי הברמן ממשרד שרקון בן עמי אשר ושות' ונאמן קינן ושות'. על פי הבדיקות שנערכו על ידי הסיעה כותבים העותרים נפלו בתוצאת הבחירות שיבושים. תיקון השיבושים יביא לכך שלסיעה יגיעו 8 מנדטים ולא 7 ולליכוד יהיו 31 מנדטים ולא 32 .לאור זה חה"כ לשעבר הרב יצחק זאב פינדרוס יכנס לכנסת במקומה של הגב. קטי שטרית מהליכוד.


לדבריהם, שני סוגים של שיבושים התגלו בתוצאת הבחירות. השיבוש האחד קשור בכך שלא נפסלו קלפיות בירכא ובפוריידיס שבהן בוצעו זיופים, ונקבע "אחוז ליקוי פוסל" גבוה )%25.3 )לצד גישה מקלה 
בהכשרת קלפיות מזויפות. כפועל יוצא בתוצאות הבחירות נכללות כנראה קלפיות שיש  בתוצאותיהן זיוף. השיבוש האחר קשור בטעויות אנוש שאירעו בקלפיות השונות הארץ בהעתקת גיליונות הספירה והתוצאות במאות קולות, כך שלסיעת יהדות התורה והשבת אגודת ישראל - דגל התורה יש להוסיף 44 קולות, לסיעת ש"ס יש להוסיף 52 קולות, יש לגרוע 41 קולות מסיעת  ימינה ויש לגרוע 625 קולות מסיעת הליכוד. תיקון של כל אחד מהשיבושים המתוארים די בו כדי להביא לשינוי תוצאת הבחירות כתבו העותרים הערב.

הפרשן ואיש התקשורת החרדי אברהם גרינצייג כתב בטוויטר: הערעור של יהדות התורה מורכב ממס' חלקים. 1. ערעור על "אחוז הזיוף הכשר" שקבע השופט מלצר באופן שרירותי 2. תוספת קולות ליהדות התורה וש"ס בעק' שגיאות רישום 3. הפחתת קולות לליכוד ולימינה.

ממקורביה של חברת הכנסת שטרית נמסר לנו בתגובה כי הוגשה עתירה נגדית על ידי הליכוד. נמצא כי הפער בין הליכוד ליהדות התורה עתיד לגדול במאות קולות לטובת הליכוד.

למטה: קטי שטרית