הארת ההכרזה העמומה של משה אבוטבול

יהודה סגל
י"ג חשון ה'תשע"ח 02/11/17
או שהכל טריק בין אבוטבול למונטג כדי לסכל את גרינברג...

הבחירות הללו החלו בסקר של מהדריניוז עצמה...

מהדריניוז דיווח ששמואל גרינברג ניצח בסקר הפנימי שלה מול אבוטבול ומונטג לראשות העיר. יש אומרים שמיד הסתובב שמואל גרינברג עם התוצאות הללו והראה אותן כמעט לכל חברי הכנסת החרדיים, מתהדר, מתלהב, ומצפה ציפיות.

כעת רה"ע מסר להנהגת מפלגת דגל התורה שיפרוש במקרה שמשה מונטג יהיה מוכן לרוץ לראשות העיר. והיותר מעניין: אם שמואל גרינרג ירוץ, אבוטבול יתמודד נגדו. זה הודלף לאבי בלום מקו עיתונות. זה שאל את אבוטבול בפנים, והלה לא הכחיש.

ברצוני לשתף אתכם בכמה תחושות:

ראשית, טוב לשמוע אישור פומבי למה שידענו - המונחים בענייני עולם הזה בעוה"ר - על היחס הקריר שבין הורקנוס ואריסטובולוס. אה, פירוש, דהיינו, נו: מיסטר אבוטבול ומיסטר גרינברג. ושגרינברג הולך לרוץ.

מה זאת אומרת "הוא" ירוץ נגד שמואל גרינברג, ויפלג את הקול החרדי?! מדי פעם קשה לי כבר להחזיק בראש את הדיסוננס שבין בעלות הנציגים על עצמם לבין "הרבנים יחליטו"...

יובהר, אני לא אמר זאת, לא במונחים משפטיים של המדינה, וודאי לא במונחים משפטיים של התורה (שאין בה כלל פשע בשם זה), אבל יש כאן מין "סחיטה" כלפי הבוחרים: אל תעיזו לחשוב על גרינברג, שלא תפסידו ראש עיר חרדי לגמרי.

האם אבוטבול סיכם על כך מראש מול מונטג? אם כן - וסביר לחשוב שכן - מדובר ב"שכנוע" עדין של מונטג כלפי מפלגתו שלו.

לעצם העניין, יש כמה דרכים לפרש את הבשורה עצמה:

או שאבוטבול מפחד מפילוג בבחירות, לכן הוא "מוסר נפש" בענווה ספרדית חיננית על מנת שהציבור כולו לא יפסיד למועמד החילוני, כשם שאבוטבול ניצח מול לרנר ודני וקנין.

או שאבוטבול התעייף (או, לחילופין, לא התייאש מהשגת תאוותו לחברות בכנסת המדינה – אולי דרך אלי ישי) ומשה מונטג נראה בעיניו כה ראוי, עד שאבוטבול מוכן להעביר את השררה "שלו" לאשכנזי הצעיר כיורש העצר.

אבוטבול חושש שאריה דרעי מעוניין להחליף אותו. זה נראה היטב בבחירות לרבנות העיר. ולא מזמן יצאה הודעת המפלגה על כוונה לרענן שורות בנציגים צעירים יותר. לא פורטו שמות - והודעה כזאת מוציאה כל מפלגה שמתחילה לאבד את אמון בוחריה - אבל נראה שזה מכוון גם לאבוטבול אישית. וכך, אכן, לקח זאת.

אבל ש"ס הארצית עצמה צריכה חיזוק. יתכן שגם דרעי לא יחזיק בראשות המפלגה. גם כאן בבית שמש ש"ס קטנה, ועשויה עוד להצטמק.

 (או שהכל טריק בין אבוטבול למונטג כדי לסכל את גרינברג...)

מה שמחליש בעיניי את האפשרות הראשונה היא החלק השני בהודעה: מול גרינברג הוא דווקא ירוץ, ועוד איך... וכן, אבוטבול מספיק ערמומי עבור האפשרות השלישית.

כך או כך, אי אפשר להימלט מהרושם שאבוטבול באמת נותן אמון מלא במשה מונטג, אולי האיש הכי שנוי בעיר על מה שעולל ומעולל לשבויים בשכונות אותם הקים ללא תשתיות ויחס (מלבד יח"צ נבוב).

העיקר, כולם נהנים שם למעלה...

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.