הבוקר: עיכוב בפתיחת גני הילדים בעקבות שביתת הסייעות

יוני קפלן
כ"ג טבת ה'תש"פ 20/01/20
ועד העובדים בעירייה החליט אמש להשבית הבוקר למשך שעה את פתיחת גני הילדים בעיר. הסייעות יגיעו לקראת השעה 8:30 בבוקר - רק אז תתאפשר קליטת הילדים בגנים. בעירייה קראו לועד לשוב לשולחן הדיונים וגינו את המהלך
״זה לא כל כך נעים לראות גן סגור״
״זה לא כל כך נעים לראות גן סגור״

אמש לקראת שעות הלילה התקבלה החלטה בועד העובדים בעיריית בית שמש להשבית הבוקר (שני) למשך שעה את פעילות הגנים ולקיים אסיפות הסברה לסייעות. 

בהודעה שקיבלו הורים לילדים בגנים מאת הגננות נכתב: ״וועד העובדים של עיריית בית שמש החליט לקיים, מחר בבוקר, שביתת סייעות, למשך כשעה. אני אגיע לגן בשעה 8:00, אך אין באפשרותי לקבל ילדים ללא סייעות. כדי למנוע מכם המתנה בגשם, אני מיידעת אתכם שמחר לא יהיה ניתן להביא ילדים לגן לפני השעה 8:30. עמכם הסליחה!״

הנהלת העירייה הוציאה הודעה נזעמת שיועדה להורים ובה נטען כי הנהלת העירייה מנסה במשך מספר שבועות להגיע להידברות עם הוועד בכדי לפתור את הבעיות שעל הפרק, אך ללא הצלחה. 

״להורים שלום, ככל הידוע לנו, וועד העובדים עורך מחר, באופן חד צדדי, אסיפת הסברה לסייעות הגנים במסגרת סכסוך עבודה שהכריז״ כתבו בהודעה. ״דבר זה יגרום לצערנו הרב שיבושים בפתיחת גני הילדים ויגרום לפגיעה בשגרת ההורים, בילדים ובפעילות החינוכית.

״ככל הידוע לנו הסייעות אמורות להגיע לגני הילדים עד 8:30 ואז הגננות יוכלו לקבל את הילדים. גני החינוך המיוחד יתנהלו, ככל הידוע, כסדרם ללא שיבושים. 

מזה מספר שבועות מנסה הנהלת העירייה להגיע להידברות עם הועד בנושאים שונים אשר עומדים על הפרק וקוראת לועד לשוב לשולחן הדיונים ולא לפגוע בתושבי העיר ובהתנהלות הסדירה של שירותי העירייה. הנהלת העירייה מגנה כל פעולה חד צדדית הפוגעת בהתנהלות העירונית ותמשיך לפעול לשמירת זכויות עובדי העירייה ולמתן שירות מיטבי לתושבי העיר.״

יצויין כי החלטת הועד להשבית את פעילות הסייעות מצטרפת להשבתת עובדי התברואה בשבוע שעבר ונדמה כי המתח בין הנהלת העירייה לבין ועד העובדים רק הולך ומתגבר. כאן ב׳מהדריניוז׳ נעקוב אחר כל התפתחות ונעדכן במידת הצורך.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.