הבחירות לכנסת "הכר את המועמד"

יהונתן מאיר
כ"ז שבט ה'תשע"ט 02/02/19
עשרות מועמדים למפלגות השונות אבל רק מעטים מהם יבחרו. פרויקט "הכר את המועמד" מציג לכם את תושבי אזור בית שמש שיכולים להשתבץ במקומות ריאליים: המועמדת למקום בליכוד קטי שטרית רוצה לסגור את המעגל שהחלו הוריה. ואיציק שמולי ממפלגת העבודה שמתאקלם לו בביתו החדש במושב כסלון. ויועז הנדל היסטוריון ופובלציסט ממושב נס-הרים ששובץ בעשירייה הראשונה והריאלית של חוסן לישראל רשימתו של בני גנץ. תושבי בית שמש מאחלים להם בהצלחה.
פתקי הצבעה לבחירות
פתקי הצבעה לבחירות

עשרות מועמדים למפלגות השונות אבל רק מעטים מהם יבחרו. פרויקט "הכר את המועמד" מציג לכם את תושבי האזור שיכולים להשתבץ במקומות ריאליים: המועמדת למקום בליכוד קטי שטרית רוצה לסגור את המעגל שהחלו הוריה. איציק שמולי ממפלגת העבודה שעוד מתאקלם לו בביתו החדש במושב כיסלון. ויועז הנדל היסטוריון ופובלציסט ממושב נס-הרים ששובץ בעשירייה הראשונה והריאלית של חוסן לישראל רשימתו של בני גנץ. תושבי בית שמש מאחלים להם בהצלחה.

 

קטי שטרית- הליכוד

 קטי (קטרין) שטרית, בת 59, נשואה+3 וסבתא לשני נכדים מתוקים, מועמדת למשבצת האישה החדשה במקום 31 ברשימת הליכוד בעלת תואר ראשון בחינוך היסטוריה ומדעי המדינה , תואר שני בניהול כספי ובמנהל ציבורי.

שטרית מחדדת את המסר שלה לבוחר בריאיון למעריב אונליין: עליתי ממרוקו בגיל שנתיים, גדלתי במעברה בלוד, הייתי מפקדת במעו"ז בית"ר, מורה חיילת בדימונה, מרצה באוניברסיטת בר אילן, ראש מטה בעיריית בית שמש, ראש מטה שרי החינוך, התחבורה והמודיעין, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת BRM. עכשיו החלטתי שהגיע הזמן לסגור את המעגל שהוריי התחילו עם העלייה לארץ, חדורי אהבת המולדת עם נתינה אין סופית למדינת ישראל, שאגשים את חלומם ואת חלומי שלי, ואהיה נציגה בפרלמנט הישראלי.הקמתי בית ספר לריקוד מודרני בכפר סבא והייתי מהראשונים בארץ שלימדו מחול מודרני.

 

איציק שמולי-העבודה

 

ח"כ איציק שמולי התגורר בעין גדי, אבל התייאש מהנסיעות הארוכות לירושלים. בחצי שנה האחרונה הוא גר "בגלל הנוף המדהים" במושב כסלון.

שמולי שירת בחיל השיריון בשנת 1998 ושובץ בגדוד המבצעי של חטיבה 7 עם שירות פעיל בשטחים ובלבנון. למד לתואר ראשון בחינוך מיוחדבמכללת אורנים וסיים בהצטיינות יתרה. בבשנת 2010 החל את לימודי תואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית מטעם תכנית מצטיינים של האוניברסיטה.

הוא נבחר פה אחד לסגן יושב ראש התאחדות הסטודנטים הארצית והיה ממנהיגיה הבולטים ביותר של  מחאת האוהלים . כשהצליח להוביל את כלל אגודת הסטודנטים לתמיכה אקטיבית במחאה ולהרחבתה באמצעותן לכל רחבי הארץשבהן הוקמו מאהלים רבים. שמולי נשא נאומים בהפגנות ובעצרות המרכזיות שנערכו במהלכה. ב-1 באוגוסט נמנה עם קבוצת מובילי המחאה שנפגשה עם נשיא המדינה שמעון פרס במשכן הנשיא בירושלים.

 

בשנת 2012 התפטר שמולי מתפקידו כיו"ר התאחדות הסטודנטים. והודיע על כוונתו להתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה על מקום ברשימתה לכנסת התשע עשרה. שמולי הגיע למקום ה-11 ברשימת המפלגה לכנסת, ונבחר מטעמה לכנסת.

לקראת הבחירות לכנסת העשרים הוצב שמולי במקום החמישי ברשימת המחנה הציוני לכנסת, לאחר שהגיע למקום השלישי בפריימריז של מפלגת העבודה ונבחר שוב לכנסת.החוקים החברתיים שהעביר זיכו אותו בין השאר ארבע פעמים ברציפות בתואר "חבר הכנסת החברתי ביותר בכנסת" מטעםהמשמר החברתי  בתואר עיטור האור למען ניצולי השואה, אות אומ"ץ כמופת להישגים יוצאי דופן בתחום החברתי, ובאות הפרלמנטר המצטיין מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה.

בריאיון לדנה גוטרזון במאקו איציק שמולי (38), חבר כנסת מטעם מפלגת העבודה, מתגורר במושב כסלון ליד בית שמש בבית שכור בן שלושה חדרים במבנה דו משפחתי עם חצר קטנה. הוא עבר לכאן לפני כחצי שנה, ובעבר התגורר בקיבוץ עין גדי ובמשך שש שנים בשכונת חסכון ג' בלוד. בילדותו גדל ברמת גן. "אחרי תקופה מדהימה שבה גרתי בעין גדי ומספר לא מבוטל של כמעט תאונות דרכים בגלל הנהיגה הממושכת בלילה, החלטתי שצריך להתקרב לירושלים. לכסלון עברתי בגלל הנוף המדהים והשקט הממכר. אני הכי אוהב את החצר מוסיף שמולי. יש בה עצי פרי ולשבת שם עם הקפה של הבוקר והריח של הגשם זו פשוט הרגשה עילאית. אני אוהב מאוד את חדר העבודה שלי. הוא מאוד נעים ועמוס בספרים, ושם אני כותב את ההצעות והרעיונות שלי שמיתרגמים לאחר מכן לחוקים בכנסת ישראל". השכנים הם אנשים מקסימים. לפעמים מפתיעים ומגיעים עם סירים. פוגש אותם גם בריצת הבוקר סביב המושב בתקופת הפריימריז זה בקושי 5-4 שעות. אני עובד קשה מאוד, מסתובב בכל הארץ גם בסופי שבוע ובלילות. במהלך מושב הכנסת מתווספות עוד שעה-שעתיים של בית כל יום".

 

 

יועז הנדל- חוסן לישראל

 

ד"ר יועז הנדל נולד הוא היסטוריון צבאי פובלציסט ואיש תקשורת ישראלי. ראש המכון לאסטרטגיה ציונית  וסגן אלוף במילואים. הנדל נשוי ואב לארבעה ומתגורר במושב נס הרים.

במסגרת שירותו הצבאי הנדל השלים את הכשרת מסלול הלוחם בקומנדו הימי-שייטת 13 שם שימשכמפקד צוות ומפקד פלוגה. כשהשתחרר הוא המשיך לשמש בתפקידים נוספים במערכת הביטחון הישראלי בין היתר גם בשב"כ. בשנת 2011   מונה הנדל לראש מערך ההסברה הלאומי במשרד ראש הממשלה, מה שמיצב אותו כמעצב דעת קהל בקהל הימני ליברלי בישראל.

הוא למד בחוג להיסטריה באוניברסיטת תל אביב, ושם גם סיים את עבודת הדוקטורט בהיסטוריה, הנדל כתב טורים קבועים והגיש תכניות אקטואליה שונות בכל כלי התקשורת והמדיה במדינת ישראל. בנוסף, משמש הנדל כחבר בוועד המנהל של ארגון "השומר החדש" שעוסק בהגנה על קרקעות חקלאיות. חבר במועצה הציבורית של ארגון רבני בית הלל, נט"ל, ובחבר הנאמנים של עמותת "בשביל המחר" ופעיל חברתי בעוד ארגונים אחרים.

הנדל שימש כראש המכון לאסטרטגיה ציונית וזכה בתואר אביר איכות השילטון על טוהר מידות, מטעם התנועה לעיכות השילטון בישראל, ושנה לאחר מכן אף  זכה בפרס מופת חברתי של תנועת אומ"ץ ובאות אומ"ץ לזכויות אדם. הנדל מוצב באחת מן המקומות הראשונים ברשימת חוסן לישראל של הרמטכ"ל לשבר בני גנץ.

 

משה אבוטבול- ש"ס

וכמובן ראש העיר היוצא הרב משה אבוטבול שלפי שמועות שונות הוא בין השמות החמים שישובצו בצמרת רשימת ש"ס לכנסת, אם זה יקרה נהיה הראשונים לעדכן בעזרת ה'.

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.