הוגשה רשימת הליכוד לכנסת הבאה: קטי שטרית נדחקה למקום ה-32

יוני קפלן
י"ח טבת ה'תש"פ 15/01/20
בצל הנסיונות להביא לאיחוד כולל בקרב מפלגות הימין, הוגשה רשימת הליכוד לכנסת ה-23. שריונו ברגע האחרון של ח"כ גדי יברקן, דחק את קטי שטרית למקום ה-32. כחלון מחוץ לכנסת
גדי יברקן וראש הממשלה, הערב (צילום: דוברות הליכוד)
גדי יברקן וראש הממשלה, הערב (צילום: דוברות הליכוד)

בשעה האחרונה הגישו נציגי הליכוד לועדת הבחירות המרכזית את רשימת חברי הכנסת מטעם המפלגה לכנסת ה-23. הרשימה נותרה דומה כפי שהיתה בכנסת האחרונה, מלבד שני שינויים מהותיים: שר האוצר משה כחלון שפרש מהחיים הפוליטיים ולא נכלל ברשימת הליכוד לכנסת הבאה, וח"כ גדי יברקן מ'כחול לבן' שבאופן מפתיע ערק היום משורות מפלגתו והצטרף לליכוד.

במורד רשימת הליכוד חלו גם שינויים קלים בעקבות שיבוצה של השרה יפעת שאשא ביטון ברשימת הליכוד עצמה ולא דרך מפלגת כולנו - מה שדחק את ח"כ קטי שטרית אל המקום ה-32 במפלגת הליכוד.

במקביל, מכונסים ברגעים אלה בלשכת ראש הממשלה בירושלים השרים רפי פרץ ונפתלי בנט בניסיון לגשר על הפערים ביניהם ולהביא לאיחוד כולל של מפלגות הימין. קודם לכן הודיע יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר כי הוא  מסיר את תמונתו של ברוך גולדשטיין מסלון ביתו בכדי למוסס את התנגדותו של בנט לצירופו לרשימה.

מוקדם יותר במהלך היום הגישו גם נציגי המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה את רשימותיהם לכנסת, ללא שינוים ודרמות של הרגע האחרון.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.