הוגשה תלונה כנגד השוטר האלים

יהונתן מאיר
ו' תמוז ה'תשע"ט 09/07/19
מוטי קרויזר הגיש כעת תלונה במחלקה לחקירות שוטרים כנגד השוטר שתועד מושך לו בפיאות. יאמר כי השוטר הושעה באופן חלקי מתפקידו במשטרת ישראל ובמקביל הבוקר התבטא השר לביטחון פני גלעד ארדן בחריפות כנגד שוטרים אלימים בנוגע לסרטון בו הוכה תושב חפציבה ללא הצדקה על ידי שוטרים "שוטר אלים שלא יודע לגלות איפוק לא צריך להישאר בשורות המשטרה"
המעצר האלים
המעצר האלים

העיתונאי יוסי אלי חושף ‏כי האברך שהוכה באלימות ביום שישי הרב מוטי קרויזר מחפציבה הגיש כעת תלונה במחלקה לחקירות שוטרים כנגד השוטר שתועד מושך לו בפיאות. השוטר הושעה באופן חלקי מהמשטרה ופוליטיקאים חרדים ושאינם גינו את האירוע בחומרה רבה.

בתוך כך, השר לבטחון הפנים גלעד ארדן התבטא הבוקר בטקס חילופי מפקדים במחוז צפון בעניין אלימות השוטרים שתועדה בימים האחרונים: "אני מבקש גם להודות מכאן לשוטרי משטרת ישראל כולה. להודות, ולתת גיבוי. גם בימים אלה עלינו לזכור כל אזרחי ישראל שמשטרת ישראל היא משטרה מעולה מהטובות בעולם שלמרות אתגריה החוקיים והמורכבים המחייבים אותה להתמודד גם עם אירועי טרור רבים וגם לתת שירות לחברה רב תרבותית ומקוטבת משטרת ישראל מצליחה לשמור בישראל על רמת ביטחון אישי מהטובות בעולם. תשוו את כל הנתונים בארץ למדינות המערב, ותבינו.

המשטרה גם עושה הכל כדי לאפשר בישראל, וזה דבר לא פשוט, את זכות המחאה והביטוי, אולם גם זכות זו אינה גוברת על זכות הציבור לבטחון אישי ולחופש התנועה ויש להציב לה גבולות ברורים ואת הגבולות האלה אנחנו מציבים ונמשיך להציב. כל זה לא אומר שאין תקלות, זה לא אומר שאין טעויות, שאין עשבים שוטים, זה לא אומר שאין שוטרים אלימים שמנצלים לרעה את הכוח שנותן להם החוק. בהם עלינו לטפל משמעתית או פלילית לפי החומרה. שוטר אלים שלא יודע לגלות איפוק לא צריך להישאר בשורות המשטרה. אין כאן מקום לטעויות או לסלחנות, כי בעידן שבו אנחנו חיים לכל גילוי אלימות מיותר ולא חוקי של שוטר יש נזק אדיר לאמון הציבור שמכוחו פועלת המשטרה.

זו האחריות שלי, זו האחריות של המפכל, של הסמפכל, מפקדי המחוזות ואני מצפה לנורמות האלה מכל מפקד בארגון. פעם אחר פעם אני מגלה לצערי ששוטרים שפעלו בניגוד לחוק והפעילו כוח שלא לצורך, ממשיכים לשרת בארגון גם אם בתפקיד אחר. על כולנו לקבוע נורמה ברורה בנושא הזה: אפס סלחנות לאלימות מיותרת מצד שוטרים.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.