הונה מיליונים ונעצר בבית שמש

יהונתן מאיר
כ"א תמוז ה'תשע"ט 24/07/19
רמון קרדי אזרח מקסיקו חשוד בעוקץ מיליונים מ-15 משקיעים. במשטרה טוענים כי קרדי ניסה לאחרונה לעזוב את ישראל, ואחר כך אשפז עצמו בהוסטל טיפולי בהתמכרויות באזור בית שמש
משטרת ישראל. אילוסטרציה
משטרת ישראל. אילוסטרציה

דיווח ראשוני באתר "פוסטה" האתר לענייני חוק חברה ומשפט. כי אזרח מקסיק בשם רמון קרדי שהתגורר עם משפחתו בירושלים בשנים האחרונות, הציג עצמו כאיש עסקים המעורב בעסקי יצוא-יבוא ממקסיקו ובמיזמים רווחיים נוספים. אתמול הוא נעצר בחשד לביצוע עבירות הונאה ועוקץ של יותר מ-15 קורבנות, מהם קיבל לפי החשד מעל שני מיליון שקלים במרמה ככספים להשקעות.

למשטרת ירושלים הוגשה תלונתו של אדם שלפי החשד, קרדי הבטיח לו תשואות נאות וסיפר לו כי הוא פועל בעסקים שונים, שכוללים העברת כספים של יהודים ממקסיקו לישראל, עסקי מכירות של פריטים שונים בין מקסיקו לארה"ב, ועוד. המתלונן אף צירף את בני משפחתו כמשקיעים של קרדי.

בהמשך, נטען, התגלו 15 קורבנות שקרדי הציג להם מצגי שווא על פעילות עסקית מסחרית. אחד המתלוננים פתח עם החשוד קונדיטוריה בירושלים, שחשבונות הבנק שלה שימשו אותו, לפי החשד, לגלגול כספים אחרים ללא ידיעתו של השותף התמים. קרדי חשוד בין היתר בביצוע עבירות הלבנת הון ומרמה בנסיבות מחמירות.

 

במשטרה טוענים שקרדי עשה הכנות לעזוב את הארץ, ולאחרונה הבריח והוציא מכאן את משפחתו, אך לו עצמו הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ, אזרחי, עקב תיקי הוצאה לפועל. אתמול נעצר קרדי בהוסטל בבית שמש, המשמש כמוסד טיפולי-שיקומי בבעיות התמכרות ולעברייני מרמה. לדבריו, הוא נכנס למוסד מיוזמתו לפני חודש, מאחר שהוא מודה כי יש לו בעיה שצריך לטפל בה.

סנגורו, עו"ד חן הולנדר, אמר כי החשוד "ביקש להיקלט שם ולטפל בבעיות שהוא סובל מהן, הוא החליט לאשפז את עצמו. המשיב מקבל אחריות בחקירה, ומתנצל על התנהלות לא תקינה וכספים שנטל שלא כדין". עם זאת, לדברי המשטרה, החשוד מודה בעבירות רק כלפי מתלונן אחד. עו"ד הולנדר ביקש לשחרר את קרדי להוסטל השיקומי שישמש עבורו כחלופת מעצר בפיקוח.

שופטת בית משפט השלום בירושלים, מיכל שרביט, כתבה כי לכאורה, "מדובר במרמה בהיקף גדול ביותר, אשר מבוצעת על ידי המשיב בתחכום, לאורך זמן, וכלפי משקיעים שונים. המשיב מודה בחקירתו כי הוא נתון במצב של התמכרות, ולשם כך פנה לקבלת טיפול מתאים במרכז גמילה לטיפול בהתמכרויות…המשיב הינו אזרח מקסיקני אשר מודה בחקירתו ביציאתו מן הארץ מספר פעמים, במימון חלקי של הנסיעות מכספי המרמה, וגם בניסיון לצאת את הארץ לאחר שהודה במרמה לפני המתלונן. כל זאת מקים עילת מעצר של מסוכנות, גם אם מדובר בעבירות רכוש".

עוד הוסיפה השופטת, כי בהודאה "אין כדי לייתר את ביצוע פעולות החקירה שתכליתן לברר את היקף המרמה והעבירות לפי חוק איסור הלבנת הון". מעצרו של החשוד הוארך עד 28 ביולי.

רמון קרדי. צילום: משטרת ישראל

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.