החברים סופדים; עכשיו אין מי שינחם אותנו

יהונתן מאיר
כ"ח תשרי ה'תש"פ 27/10/19
יוסי היה איש יקר. אדם שתמיד מחייך. תמיד מנחם. בזמן של עצבות ודיכאון הוא תמיד היה נקודת האור בחבורה, מי שתמיד ימצא את הטוב ואת החיובי. עכשיו אין לנו מי שינחם אותנו על האבידה הקשה, סופדים חבריו של ר' נחמן יוסף מרקוביץ ז"ל שנהרג ביום שישי בתאונת דרכים מחרידה
מסע ההלוויה
מסע ההלוויה
מרקוביץ באומן. הרבה שמחה

"נחמן נחמן קשה לי מאוד לכתוב עליך". כותב ידידו יענקי אירגס. "אבל רק כדי לעשות נחת רוח לנשמתך אני אכתוב לאט ואעצור מדי פעם לנגב את הדמעות .... חושף אירגס בכאב.

מסופר על אחד התנאים שהיה נפגש עם אליהו הנביא כל יום ואחד הימים הוא פגש אותו בשוק שאל אותו התנא אנא תצביע לי מי מהמסתובבים פה הם בני עולם הבא. והיה שם הרבה יהודים אמר לו אליהו הנביא אני לא רואה פה כזה באמצע. עברו שתי בדחנים, מיד אמר לו אליהו הנביא הנה שתי אלה הם בני עולם הבא הלך התנא ושאל אותם מה מעשיכם שזכיתם להיות בני עולם הבא? אמרו לו שמחים אנן ומשמחים אחרים וכו'.

נחמן היקר היה לו תפקיד בעולם לשמח אנשים ולמרות שהוא היה האיוב הכי גדול של העצבות, בכל מקום ובכל שעה תמיד אבל תמיד היה משמח. טוב ומטיב עם הבריות. זה בקיצור , כותב אירגס. אי אפשר לתאר כמה אנשים הוא שימח. אני אישית נסעתי איתו לקנות רכב בשבילו ולבסוף התברר שלא קיבל אישור, במקום להצטער הוא צחק וצחק וצחק, היינו בהלם איך הוא מקבל הכל אבל הכל לטובה.

אני מבקש מכל מי שקורא את זה, שיעשה נחת רוח לנשמתו ויתחיל לחייך ולשמח אנשים לעילוי נשמתו אני לא יכול להעריך. יהי רצון שתנוח על משכבך בשלום ושתיהיה נשמתך בצרור החיים ומי שאמר לעולם די יאמר לצרותינו די כותב ידידו הקרוב בעצב.

חברו ובן דודו נחמן ריכטער שיוסי נהג ברכבו סיפר לנו בכאב; יוסי מרקוביץ בן דוד שלי וחבר יקר שהוא כמו אח. תמיד היה מוסר את עצמו למען האחר תמיד עוזר ונותן כתף ותמיד לא ירד לו החיוך מהפנים. מי שהיה בעצבות ובדיכאון הוא היה ניגש ומוציא אותו מזה. הוא היה אחד האנשים הטובים, לא סתם אומרים שה' לוקח את הטובים. אפילו אנשים שהוא לא היה מכיר שהיו נראים לו עצובים, הוא היה ניגש ומעודד אותם. למרות כל מה שהוא עבר בחיים אף פעם לא היית יכול לראות את זה עליו, לא שידר כלום כלפי חוץ.

הוא היה תמיד האיש השמח גם במקרים טראגיים כאלה, עכשיו אין לנו אותו. אין מילים לתאר את טוב הלב שלו, הוא היה פשוט אדם שכל כולו טוב לב, כל כולו שמחה מסכם ריכטער בכאב.

קרדיט ברסלב לייב

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.