הח"כיות מבית שמש למען הילדים החרדים

יוני קפלן
כ"ט חשון ה'תש"פ 27/11/19
המדינה מבקשת מבג״ץ להתעכב שנה נוספת עם השוואת התקצוב של גני הילדים בחינוך המיוחד החרדי. היום מקבלים הגנים רק 54% תקצוב ביחס לכל גן אחר. ח"כ ינקלביץ': "פניתי ליועמ"ש שהורה להפסיק את האפליה". ח"כ קטי שטרית: "אני מצטרפת לזעקה של הח"כים החרדים"
גן ילדים (אילוסטרציה)
גן ילדים (אילוסטרציה)

היום פורסם בגלי צה"ל כי המדינה מבקשת מבג״ץ להתעכב שנה נוספת עם השוואת התקצוב של גני הילדים בחינוך המיוחד החרדי. היום מקבלים הגנים רק 54% תקצוב ביחס לכל גן אחר ובניגוד לכל ההבטחות לטפל בנושא ״בהקדם האפשרי״, משרדי החינוך והאוצר מושכים עוד ועוד זמן - על חשבון האוכלוסייה החלשה ביותר.

"משרדי החינוך והאוצר שוב מנסים למשוך זמן על גבם של הילדים. כתבה ח"כ עומר ינקלביץ' (כחול לבן). "חוק חינוך מיוחד מורה על שוויון בין מוסדות החינוך המיוחד - הן הרשמי והן המוכר שאינו רשמי, אך מזה שנים נעשה עוול בלתי יתואר למוסדות החינוך המיוחד המוכש"ר, שאינו מתוקצב באופן שוויוני."

והוסיפה" ללא לחץ מאסיבי על משרדי החינוך והאוצר – תמיד יישארו החלשים ביותר בתחתית סדר העדיפויות. כבר פניתי ליועמ"ש שהורה להפסיק את האפליה, נאבק על כך בתקציב 2020 אי"ה."

העוול הנוראי שנגרם לילדים הרכים מאחד סביבו יריבים פוליטיים מושבעים, ולמאבק הצטרפה גם ח"כ קטי שטרית (הליכוד). "שוב נוכחנו לגלות אטימות משוועת מצד פקידי הממשל. ילדים הם ילדים ולא משנה מאיזה מגזר וקהילה הם באים" והוסיפה "אני מצטרפת לזעקה של הח"כים החרדים ואעמוד לצידם בדיוני תקציב 2020 כדי לתקן את העוולה הזו.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.