החל ממחר: השבתה חלקית במשק, גני הילדים יסגרו

יוני קפלן
י"ח אדר ה'תש"פ 14/03/20
במסיבת עיתונאים שהתקיימה במשרד רה''מ, פירט נתניהו צעדים נוספים במאבק למניעת התפשטות הקורונה. גני הילדים, פעוטונים ומעונות יום יסגרו, מרכולים, בתי מרקחת ובנקים ימשיכו לפעול כרגיל. משרד הבריאות: ''לשמור על פחות מ-10 אנשים בחדר אחד''
ראש הממשלה במסיבת עיתונאים, הערב
ראש הממשלה במסיבת עיתונאים, הערב

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב (שבת) שורת הגבלות נוספות שיחולו על הציבור, כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. הוא הודיע כי "כל מה שקשור לתרבות הפנאי יופסק החל ממחר בבוקר". הוא הבהיר כי "זה קשה ואני מבין את זה. אבל אנחנו כבר נותנים את זה היום כהנחיה ברורה - זה יפסק החל ממחר בבוקר". לדבריו, המסחר, הייצור והשירותים ישמרו, אך בתנאים מגבילים.

"אני מעריך שיש לנו אפשרות לא רק להתגבר על המשבר הזה, אנחנו יכולים לנצח את הנגיף, זה מחייב מכולם לעבור לשגרת חיים חדשה", אמר נתניהו. הוא הוסיף כי "האויב שלנו הוא בלתי נראה, כדי לנצח אותו ואנחנו יכולים לנצח אותו, אנחנו חייבים ביחד לעשות הכל כדי לא להדביק ולא להידבק. ברגע שמבינים את זה הכל מסתדר".

במשך דבריו אמר נתניהו כי "האויב בלתי נראה, אבל אנחנו יכולים לאתר אותו. אנו מפעילים את כל האמצעים שבידינו, גם אמצעים טכלנולוגיים ודיגיטליים שהשתמשנו בהם למלחמה בטרור, נמנעתי להשתמש בהם בציבור האזרחי, אבל אין ברירה". לדבריו, "המלחמה בנגיף מחייבת אותנו לנקוט באמצעים מיוחדים. יש פגיעה מסויימת בפרטיות של אותם אנשים שנבדוק עם מי הם באו במגע, מה קדם לזה, מה בא אחרי זה". הוא הוסיף כי "זה נותן כלי אפקטיבי לאיתור הנגיף ולנסות לבודד אותו, במקום לבודד את המדינה כולה. זו הדרך לכוון את המאמצים שלנו: איתור מהיר ואפקטיבי של הנגיף".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.