"אני כאן בגלל אשתי" הגרסה הכשרה

יהונתן מאיר
ב' חשון ה'תש"פ 31/10/19
שתי נשים טיפוסיות האחת דתייה השנייה חילונית מגיעות לטיפול בקליניקה של יועצת מומחית לטיפול זוגי לא כל כך קונבנציונאלי... בלעדי ל'מהדריניוז' צילומים מהסט של הקומדיה המצחיקה "אני פה בגלל בעלי" תאטרון ארצי תוצרת בית שמש

ישנם הרבה ראשי ערים שמדברים על קידום נשים. אך יש מי שבאמת מקדמת ועושה - ראש העיר ד"ר עליזה בלוך. ביקרה לפני יומיים בסט ההצגה לנשים "אני פה בגלל בעלי".

הסט החגיגי נערך במרכז לינק לקידום נשים חרדיות בראשות גב' חווי ארנפלד שפועלת רבות לקידום נשים חרדיות בשוק העבודה ובאקדמיה. אירוע ההשקה מבוסס על קומדיית הקאלט הפופולארית של המחזאי איזו ליבוביץ' 'אני פה בגלל אשתי'.

ההצגה 'אני פה בגלל אשתי' הועלתה לראשונה בשנת 1994 וכבר מההצגות הראשונות היה ברור שמדובר באחת ההצלחות הבימתיות הגדולות של הבידור הישראלי. במהלך עשר השנים בהן הוצגה הקומדיה צפו בה מאות אלפי אנשים, כשחלק גדול מהצופים חזר שוב ושוב לאולמות. 

הקומדיה החדשה מספרת על שתי נשים, דתייה וחילונית המגיעות לייעוץ קבוצתי אצל היועצת. נוצר מפגש מרתק ומשעשע שכל צופה יכול להזדהות איתו. הסוף מפתיע ואולי גם משקף את מציאות חיינו. ההצגה שנכתבה על ידי המחזאי איזו ליבוביץ היא הישראלית היחידה שתורגמה לאנגלית והוצגה בהוליווד. בארץ תורגמה ההצגה לרוסית ומוצגת בכל הארץ במקביל לגרסה בעברית. 

ליבוביץ' חזר בתשובה, עבר לבית שמש, ושכתב את המחזה ל"אני פה בגלל בעלי" בבימוי ובהגשת השחקנית מיטל בן לולו תושבת העיר גם היא ועוד שחקניות מן השורה הראשונה וצוות הפקה מוכשר וותיק.

וכך, לאחר הריענון ומתיחת הפנים של ההצגה והתאמתה למגזר הדתי על כל רבדיו, על ידי יוצר המחזה המקורי תושב בית שמש המחזאי ר' יצחק איזו ליבוביץ' ובבימוייה של השחקנית גב' מיטל בן לולו מושקת בימים אלו ההצגה המחודשת שתעלה על הבמות בכל רחבי הארץ במהלך השבועות הקרובים.

בנוסף משתתפות בהצגה השחקניות שרה כהן המגלמת את שרה חסידוף אורנה קיסר מגלמת את מרגול ומזלי יום טוב הלא זאת ז'קלין. ההשקה נערכה היום כאמור במרכז לינק המרכז לקידום מעמד האשה החרדית, בהנהלת גב' חוי ארנפלד. תמונות התפאורה הן מחנות העיצובים במתחם שער העיר 'הידור'. העיצוב והריהוט המיוחד באדיבות ובעיצוב נשות מרכז לינק.