הישג אדיר לרב ישראל סילברסטין ולראש העיר הרב משה אבוטבול

מערכת מהדריניוז
ט"ו סיון ה'תשע"ז 09/06/17
כ"ז חשון תשע"ו (9/11/2015 למניינם), ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול מתייצב בדיון ועדת הפנים ומודיע ליו"ר ח"כ דודי אמסלם, כי הוא תומך בלתת תגמול לחברי המועצה כי זה מיצר מחויבות. לדבריו - "יש לי חברי מועצה שעובדים 15 שעות ביום בהתנדבות ומוסרים נפש למען הציבור".

זה לא סוד שבמשך המון שנים נמנעו ראשי עיריות בישראל לדחוף את החוק המאפשר תגמול לחברי מועצה, בזמן שהם וסגניהם מקבלים שכר, חבר המועצה עובד בהתנדבות נטו, הרב משה אבוטבול הוא מיחידי סגולה (בין ראשי העיריות בישראל) שתמך בכל כוחו בחוק.

השבוע זה קרה

השבוע התבשרו חברי מועצות הרשויות המקומיות ברחבי הארץ, כי הסכום שיקבלו בגין השתתפות בישיבות יעמוד על 1,000 ₪ לחודש, כשהתקציב  הנדרש למימון המהלך יעמוד על כ- 40 מיליון ₪ לשנה מתקציב קופת המדינה.

מי שיזם והוביל את החוק עד לבית המחוקקים היה הרב ישראל סילברסטין יו"ר סיעת דגל התורה בעירית בית שמש שנכנס לעובי הקורה לפני יותר משנה, למרות שנבחרי הציבור אליהם פנה הבהירו לו שאין אף סיכוי שהחוק יעבור.

הרב סילברסטין העוסק זה שנים בעניני הציבור נבחר למועצת העיר לקדנציה הנוכחית מטעם סיעת דגל התורה (חן) כשבשנים שלפני כן שימש בהצלחה כחבר המועצה הדתית. הרב סילברסטין אומר לנו כשהוא לוקח את עצמו לדוגמא לעוד אלפי חברי מועצות של רשויות מקומיות, כי התופעה שנבחר אדם לייצג ציבור גדול הפונה אליו בכל השעות במגוון נושאים, הן אלו אשר הוא מופקד עליהם כמו בריאות, פרוייקטים קהילתיים והנחות בארנונה והן במגוון נושאים אחרים מוניציפליים וכלליים, בפרט לציבור דוברי האנגלית אשר הוא דובר את שפתם, כשלכל פניה צריך לגשת לאחראי על תחומה, לכנס ישיבות וכיו"ב, כשבעבור כל זה איננו מקבל אגורה שחוקה ויתרה מזו אף עבור ההוצאות איננו 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.