הליכוד נדחק מהשלטון כדי לספק רצונות דגל התורה

ציון סולטן
י"ז אלול ה'תשע"ח 28/08/18 1
איך מרגיש היום הציבור החרדי לאור פיצוץ המו"מ עם הליכוד? נציגי המפלגה עשו רבות ונצורות לגייס משאבים מהשלטון המרכזי, היום הוכרע ע"י דגל, הכסף טוב לנו, מביאיו עדיף שיהיו מבחוץ.

עד היום  האנשים  השפויים, אותו ציבור שמוגדר רוב,  שמח על האפשרות שבה חיים אלה לצד אלה, חילוניים דתיים לאומים וחרדים.  הרחבת הקואליציה בראשות אבוטבול באמצע הקדנציה השניה שלו, גרמה ללא מעט אנשים סיפוק והרבה חדווה שהנה או ט וטו  בית שמש גוברת על גלי הייאוש והשטנה שעברה בימי הבחירות הקודמים. צירוף הליכוד, הבית היהודי, ואח"כ סיעת כולנו  הרימה ראש  בקרב המאמינים כי הנה מתפתחת כאן עיר  לטובת כל תושביה. בית שמש יכולה להיות דוגמא ומופת לחיים משותפים, עד שבאה המנהיגות הציבורית ושוב זורעת שנאה מלאה תאווה וחוסר התחשבות. מדוייק עד שהגיעו ימי הבחירות, המאבק על הכסא והשררה, שוב עוררו גם את הרגש  המסתתר מתחת לשפתי החכמים. 


 בערב חגי תשרי בשעה שכל יהודי טוב עושה לעצמו חשבון נפש, חייבים תושבי בית שמש החרדים לעשות חשבון נפש  ולדקדק עם עצמם. האם אכן, אחרי כל מה שעברה העיר, כל הטלטלה  הקשה שפגעה בשמה ובתדמיתה, העיר צריכה עוד מעשה שכזה  בו  הליכוד נדחק מהשלטון רק כדי לתת לדגל התורה את תפקידיו, רק כדי לספק תאוותיהם של  עשרות משפחות בודדות  אשר בחרו להתגורר בשכונות הותיקות של העיר? וכי אין לאלה פיתרון בקרב השכונות החרדיות?  ומה עושות משפחות חרדיות מחוסרות גנים, מעונות ומוסדות חינוך בשכונות החרדיות? הם אינם שולחים ילדיהם למוסדות מרוחקים? ינהגו אלה בשכונות הוותיקות כמו אחינו בשכונות חרדיות. מה פתאום נפלה עליהם הדרישה הזו להעניק הקצאות בשכונות החילוניות? 
נציגת השלטון הבכירה  בקרב תושבי העיר,  המפלגה שהביאה כספים לטובת העיר  ממשרדי הממשלה, נציגיה שהיו גשר לאחדות בין כל הקהילות,  הליכוד  אכל לא מעט צפרדעים מתומכיו שראו בעין לא יפה את תמיכת מנהיגיו באבוטבול. עמדו בלחץ, ציפו שכנגד לחץ זה יקבלו מה שקיבלו עד כה. הם לא שינו דבר,  הם חזרו וביקשו  מה שקיבלנו  נקבל גם בהסדר הבא.  נווה שמיר לנו, שכונות  ג2 וד לכם. אין הגון מכך. אין נבון מכך.  בשכונות הוותיקות לא יוקצו  מבנים או שטחים לבנייה חרדית. ברור. אפילו הגיוני.  יעלה על הדעת להקצות שטחים  לציבור חילוני בשכונות החרדיות?  תקום מחר עמותה שתבקש לפתוח קולנוע בנחלה ומנוחה- כיצד היא תיענה? אין ספק כלל. 
הגינות נשמרת משני צדדים. אי אפשר  לבקש מצד אחד להיות שומר ההגינות ומהצד שלנו , הצד החרדי לא  לקיימה. 
מותר לנו הציבור החרדי להכות על חטא, להודות בטעות מנהיגינו.  להביע חרטה סליחה ומחילה, ולהכריע, מי שפגע בשמנו כולנו אינו ראוי לתמיכה שלנו.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • עולם הפוך ראיתי, במקום לגלגל את הליכוד מכל המדריגות על הגטאות שהוא רוצה להקים לחרדים, הופכים את היוצרות, מגלגלים עיניים לשמים ואומרים וכי אין דבר הגון מזה, שלחרדים אסור לגור בשכונות חילוניות? כן הגיון ברור ממש, כמו ההגיון של היטלר לשים את כל היהודים בגטאות.