המהפכה תהיה בחדירה של השפה לעולם החרדי

יהונתן מאיר
ט"ז אייר ה'תשע"ט 21/05/19
ראש העיר עליזה בלוך וסגנה הרב ישעיהו אהרנרייך חתמו על אמנה לקידום מצוינות במתמטיקה ובמדעים במוסדות החינוך. במסגרת כנס השקת רשת 'ערי מצוינות' שהתקיים היום באשכול פיס בבית שמש
אמנת המצוינות
אמנת המצוינות
ראש העיר נושאת דברים בכנס

ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך, חתמה היום (ג') על אמנה לקידום מצוינות בתחומי המתמטיקה והמדעים. האמנה נחתמה במסגרת כנס השקת רשת 'ערי מצוינות' שהתקיים באשכול פיס בבית שמש. הרשת, אשר תהווה בית מקצועי לרשויות בכל הנוגע לקידום מצוינות במתמטיקה ובמדעים, הוקמה ביוזמת קרן טראמפ ובהובלת המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת ת"א, בראשות אופיר פינס-פז, שר הפנים לשעבר ובשיתוף המרכז לשלטון מקומי ואיגוד מנהלי המחלקות לחינוך.

גב' עליזה בלוך, ראשת העיר בית שמש ויו"ר ועדת ההיגוי של רשת ערי מצוינות, בירכה והוסיפה: "כל ילד צריך ויכול להגיע למצוינות. השאלה היא אילו כלים הוא מקבל  בשביל לייצר מצוינות ובאיזו מציאות הוא נמצא.  קידום תפיסת המצוינות חייב להיות בקשר ישיר לרשות המקומית, לאווירה והרוח הכללית בעיר" היא כיבדה בחתימה את סגו ראש העיר הרב ישעיהו אהרנרייך שחתם אף הוא על האמנה לקידום המצויינות בתחומי המתימטיקה והמדעים. "המהפכה תהיה בחדירה של השפה הזו לעולם החרדי יש כאן מעט מאוד חרדים באולם" אמרה ראש העיר בלוך..

סיון לנדמן, מנהלת תכנית רשת 'ערי מצוינות': הרשויות המקומיות הן האחראיות על הפעלת התיכונים שבתחומן ולהן גישה ישירה לתלמידים, למורים ולהורים. כל אלו מקנים להן יתרונות ברורים, שאם ינוצלו כראוי, יובילו את מערכת החינוך כולה לכיוון של מצוינות. משרד החינוך מתווה את אבני הדרך לחתירה למצוינות, אך המפתחות ליישומו של המעבר בין אבני הדרך חייבים להינתן בידי הרשות המקומית. היא ואנשיה הם שחיים את המיקרו, את הסביבה הטבעית של התלמיד, של משפחתו ושל בית ספרו, ולכן נתונות בידיה  הדרכים הראויות והמתאימות ביותר לקידום המצוינות ושימורה בקרב תושביה.

 

שר הפנים לשעבר מראופיר פינס- פז מהמכון לחקר השלטון המקומי באוניברסיטת תל אביב אמר: "הרעיון של יצירת הקהילה הגיע מקרן טראמפ לפתח את המצוינות . לתת לתלמיד להגיע למצוינות - העולם הולך למצוינות. . מצוינות אינה מילה גסה. זה החזון שלנו- לייצר קהילה של רשויות מקומיות, בתי ספר שמחויבים לתת לתלמידים פתרון בתחום מתמטיקה ומדעים. זה לא חזון בר חלוף אלא באמצעות הקהילה לשמר את המומנטום ולהמשיך לייצר סדר עדיפויות ממשלתי בחינוך . אנחנו עושים קורסים למצוינות, למנהלי מחלקות ומייצרים קהילה חיה ובועטת שמחזקת האחד את השני. האמנה היא התחייבות וולונטרית . זיהינו 45-47 רשויות מקומיות שנותנות לזה עדיפות, הגיעו להישגים והם ההתחלה שאיתן אנחנו יוצאים לדרך. המרכז לשלטון מקומי שותף לעשיה יחד עם משרד החינוך וקרן טראמפ. המכון שלי באוניברסיטת תל אביב גויס לזה ואנו שמחים לעמוד כאן בהשקה"

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.