בתום דיון לילי: הממשלה אישרה הסגר כמעט מלא על ישראל

יוני קפלן
כ"ח אדר ה'תש"פ 24/03/20
בנסיון לצמצם את התפשטות הנגיף, הממשלה אישרה לפנות בוקר שורת הנחיות מחמירות להגבלת התנועה במרחב הציבורי: צימצום התחבורה הציבורית, יציאה מהבית רק עד 100 מטרים ולזמן קצוב או לשם הצטיידות במזון ותרופות, בתי הכנסת ומקוואות לגברים יסגרו. כל הפרטים
צילום: דוברות משרד הבריאות
צילום: דוברות משרד הבריאות

בתום דיון לילי ארוך, הממשלה אישרה לפנות בוקר (רביעי) את התקנות החדשות לשעת חירום בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. ההנחיות המעודכנות, שייכנסו לתוקף מהשעה 20:00 הערב, מגבילות משמעותית את היציאה מהבתים. יציאה לזמן קצר תתאפשר עד מרחק של 100 מטר; שירותי התחבורה הציבורית יצומצמו באופן משמעותי ורק לצרכים שאליהם הותרה היציאה מהבית; יורשו לפעול שירותי משלוחים למזון ולשירותים חיוניים לתחזוקת הבית.

בתקנות שאישרה הממשלה נקבע כי החנויות ייסגרו, כולל חנויות שמותר היה להפעיל עד עתה, כחנויות ביגוד ומחשבים. ובישיבה הלילה שר הבריאות ליצמן ביקש להחריג את בתי הכנסת ולאפשר תפילה של עד 10 אנשים, תוך שמירה על כללי המרחק של 2 מטרים בין המתפללים. נתניהו סרב בתוקף ואמר: "אין לנו ברירה, בבתי כנסת יש את מקדם ההדבקה הגדול ביותר".

היציאה מהבית מותרת רק במקרים הבאים: יציאה לעבודה במקומות מאושרים, יציאה לקניית מזון, תרופות, קבלת טיפול רפואי דחוף, הליך משפטי והעברה של קטין מהורה להורה במקרה שההורים גרושים. פעילות ספורטיבית מחוץ לבית תיאסר, וכן ייאסרו ריצות ארוכות.

פעילות התחבורה הציבורית באוטובוסים וברכבות תצומצם לרמה של 25%, אך לפי ההחלטה מוניות יורשו להמשיך לעבוד כרגיל. הנהגים יורשו להסיע נוסע אחד בלבד במושב האחורי, כאשר החלונות פתוחים, ויופעלו הסעות מיוחדות שיסיעו את העובדים במקומות העבודה החיוניים למשק.

בתוך כך, אדם חמישי נפטר מקורונה, ומספר החולים בישראל עלה ל-2,030 - כך נמסר ממשרד הבריאות. מדובר בעלייה של מאה חולים חדשים מאז העדכון האחרון אתמול בערב. בין אלפי החולים ישנם 37 שמוגדרים במצב קשה.

משרד הבריאות עדכן בנוסף כי ביממה האחרונה בוצעו כ-5,000 בדיקות לאבחון הנגיף, ובסך הכל החלימו 58 מהחולים בישראל

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.