המסע אל הצ'ולנט פרק ג: בחצר של זושא

ניב אגרון, מבקר מסעדות
ד' סיון ה'תשע"ח 18/05/18 1
במסגרת המסע למאורות הצ'ולנטים בבית שמש, הגיע לאוזננו שמועה, "זושא" שמה. אז החלטנו ל"צלול" שוב אל הסירים העמוקים (כ 1 מ' עומק), בזושא החליטו לאתגר את החמין הסטנדרטי ולהוסיף לו גם ביטויים כמו "אסאדו בקר חסר רחמים". יצאנו לטעום...

חמין משודרג בחצר

ליל שישי 21:00 בערב, המיקום פינת נחל שורק/ערוגות היציאה מהמרכז החרדי אולי הסואן ביותר בבית שמש, מוליכה אותי כאילו לת"ת של של שני בני הקטנים. אבל אז ממש אחרי מספר צעדים מתחילים לשמוע קולות, יורדים מימין במדרגות ומריחים כבר את הניחוחות... מממ..  זה כבש?

 

במבט ראשון, הזושא נראה כמו חצר אחורית עם הרבה חברים שבאו לסיום מסכת, אבל בפועל מדובר במסעדה מתוקתקת עם תפריט מתוחכם. חשבתי לעצמי האם זה הזמן להתקומם על מיעוט מנות החמין שחורגות מאותו "סטנדארט" ידוע? לאן נעלמו חתיכות האסאדו העסיסיות? האם אני מריח שוב כבש? ובכן, כנראה שהכל נסלח כשמגיעים בליל שישי לזושא וטועמים את חמין הכבש שהתבשל בא-י-ט-י-ו-ת. . . 

מה בצ'ולנט: שלוש אופציות עומדות לפניכם, פרווה (לא מעניין) אסאדו (בלי רחמים) וכבש (מצטמק לאיטו). בצלחת האסאדו מצאנו כמות נדיבה עד מאוד, שעועית שחורה, חומוס, חיטה, ולא מעט תפוחי אדמה חתוכים לקוביות. הטוויסט של החמין הנ"ל מצוי בפיקנטיות המעודנת ובמידת נוזל מדויקת כך שאפשר לנגב את הרוטב באמצעות החלה הקטנה שמגיעה עם תוספת "מטבוחה עצבנית."

בשר אסאדו בלי רחמים כבר אמרנו

 

כבש אחד בן שנתו בבישול איטי

 

ליד הצ'ולנט: כבד הקצוץ ולחמניה קטנה עם "מטבוחה" יחד תשלימו ארוחה יהודית מעולה

 

 

חשבון?

רבע ק"ג-  אסאדו. 20    כבש  30 

חצי ק"ג - אסאדו  30      כבש 40

מתי?

בליל שישי בלבד החל מהשעה 20:00

מקום לשבת?

 כן

 

לפרקים נוספים במסע אל הצ'ולנט לחצו על הקישור

המסע אל הצ'ולנט פרק א: החמין הספרדי והצ'ולנט האשכנזי

המסע אל הצ'ולנט פרק ב: חמין למתקדמים ברמה ג

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • נהנתי שם מאוד.