המרכז החרדי להכשרה מקצועית

 

אחת הסוגיות הנפיצות ביותר בחברה החרדית היא ההשתלבות בשוק התעסוקה. מצד אחד, הרצון לשמור על אורח חיים חרדי בהתאם לדרישות ההלכה והשקפת העולם האישית, ומאידך, הצורך ההכרחי לפרנס את המשפחה בכבוד באמצעות עבודה מכובדת.

ב'מרכז החרדי להכשרה מקצועית' מצאו את הנוסחה המושלמת לפתרון המצוקה. לפני 24 שנים הקים ד"ר פוס את המרכז שנותן מענה מקצועי ואיכותי בדמות לימודי תעודה במגוון רחב של תחומים. ידועה לכל התנגדות הרבנים ללימודים אקדמאים, ובמרכז החרדי להכשרה מקצועית מצאו פתרון כשר ומהודר בדמות לימודי תעודה הזוכים לתמיכת הרבנים.

מנכ״ל המרכז החרדי להכשרה מקצועית הרב אברהם הורן מנהל בתבונה רבה את המרכז כבר שנים רבות וממנף אותו להצלחה, התפתחות וחדשנות. הלימודים מתקיימים כמובן בהקפדה על אוירה תורנית, ערכי הצניעות, מועדי לימודים נוחים בהתאם ללוח השנה היהודי וכמובן בהפרדה מלאה; לימודי הנשים מתקיימים בשעות הבוקר, וגברים בערב.

טרם קבלה ללימודים, עובר כל מועמד תהליך התאמה והערכה אישית על מנת להתאים לו את המקצוע הנכון עבורו בו יוכל למצות את כישוריו ויצליח בו על פי אופיו וצרכיו. במרכז החרדי מאמינים כי רק כך יוכל בסיום הלימודים להשתלב במקצוע בו הוכשר, ליהנות מעבודתו ולהצליח בה.

 

לפני כ-6 שנים הוקמה בבית שמש שלוחה נוספת של המרכז בהנהלתה של הגב׳ יוכבד לוין. מבין שערי המרכז יצאו מאות בוגרים שסיימו בהצלחה את הלימודים והשתלבו במשרות בכירות בשוק התעסוקה וכיום מפרנסים את משפחתם בכבוד. מסתבר כי הביקוש רב על ההיצע, ומעסיקים רבים פונים למרכז ומחפשים עובדים נוספים מבין בוגרי המרכז הידועים ברמתם הגבוהה.

מבין מגוון המסלולים הרחב שמציע המרכז, התחום שתופס את מירב תשומת הלב הוא מסלולי הנדסאים, וביניהם הנדסאי חשמל, אדריכלות, בנין ועוד. משרת הנדסאי היא אחת המשרות המתגמלות ביותר בשוק העבודה, ובשל כך זוכה להתעניינות רבה. בימים אלה נסגרת ההרשמה למגמות ההנדסאים, והמעוניינים להצטרף מוזמנים ליצור קשר בהקדם.

למותר לציין כי הדיפלומות שמקבלים בוגרי המרכז מוכרות על ידי משרדי הממשלה, מה"ט, משרד העבודה והרווחה, לשכת רואי החשבון וכו'. כשיתרון נוסף של המרכז החרדי על פני האלטרנטיבות האחרות הוא איכות צוות ההוראה. המרצים כולם מגיעים משוק העבודה ומקנים את החומר הנלמד באופן מקצועי ומעשי, כך מקבל התלמיד ערך מוסף בדמות ניסיון מעשי בשוק העבודה.