המשבר מחריף: ההסתדרות נגד עיריית בית שמש

יוני קפלן
כ"ג טבת ה'תש"פ 20/01/20
בהמשך לפעילות ועד העובדים שהשבית את עבודת הסייעות הבוקר, הפיץ מנהל סניף ההסתדרות בבית שמש אלי באטה, מכתב החושף את הסיבה לצעדים הארגוניים בהם נוקטים עובדי העירייה: ׳׳עיריית בית שמש פועלת מזה תקופה ארוכה וביודעין במטרה לפגוע בזכויותיהם, רווחתם ופרנסתם של עובדיה, וזאת תוך העברת עבודה אל עובדי קבלן׳׳. כל הפרטים
באדיבות אגף הדוברות בהסתדרות
באדיבות אגף הדוברות בהסתדרות

השביתה הפתאומית של ועד עובדי עיריית בית שמש שהשביתו את עבודת הסייעות הבוקר למשך שעה, הפתיעה את העירייה שטענה כי מדובר במהלך חד צדדי שאיננו מקובל. 

בתגובה לפרסומים, הפיץ מנהל ההסתדרות בבית שמש, מזכיר האיגוד המקצועי אלי באטה, מכתב חריף החושף את הסיבה לסכסוך העבודה שהכריזה ההסתדרות מוקדם יותר החודש ולצעדים בהם החלו העובדים לנקוט.

"עיריית בית שמש פועלת מזה תקופה ארוכה וביודעין במטרה לפגוע בזכויותיהם, רווחתם ופרנסתם של עובדיה, וזאת תוך העברת עבודה אל עובדי קבלן, בכדי ליצור תמונת מצב כי עובדי העירייה אינם עובדים", כתב באטה.

"ההסתדרות חרטה על דגלה את צמצום תופעת עובדי הקבלן, במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי כאחד. הקליטה להעסקה ישירה של עובדים על ידי עיריית בית שמש, היא הדרך להחזיר להם את הכבוד האנושי, לוודא כי תנאי העסקתם הוגנים וראויים תוך אמירה חברתית נחרצת כי כך המשק צריך לנהוג. לצערנו עיריית בית שמש מסרבת להציג, לבקשת ארגון העובדים וההסתדרות במרחב ירושלים, תוכנית לצמצום תופעת עובדי הקבלן. העירייה אף מכריזה כי אין בכוונתה לעשות כן בעתיד", נכתב.

באטה הוסיף כי "ההסתדרות במרחב ירושלים, בהנהגת יו"ר המרחב דני בונפיל, מגבה את פעולות ארגון עובדי עיריית בית שמש ותומכת בהן כיוון שהן עולות בקנה אחד עם מטרות ההסתדרות. חברי ארגון העובדים פועלים השכם והערב למען שמירה עיקשת על זכויות עובדי העירייה".

את תגובת עיריית בית שמש נביא כשתתקבל. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.