הסתיים הסקר הגדול היכנסו לתוצאות והניתוחים

איש
י"ד אייר ה'תשע"ז 10/05/17 1
גרינברג 37% אבוטבול 33% מונטג 22% ארנרייך 8%

בפעם הבאה ליד מונטג יישב גרינברג?
בפעם הבאה ליד מונטג יישב גרינברג?

 

התגובות היו סוערות ובקבוצות החלו להעלות ספקולציות וניתוחים רש"י ותוספות בשאלה "מי יהיה ראש העיר הבא".

מודגש כי תגובות רבות לא הגיעו מהנציגים באופו רישמי  והן מובאות כאן מפי השמועה בלבד.

 

מי שהגיב ראשון הייתה דווקא התקשורת הלא דתית, ציון סולטן כתב ב"שמשנט":

"האם מערכת הבחירות מתקרבת?  האם הסגן  יכה את  הראש?  האם גרינברג עוקף בסיבוב את משה אבוטבול? "

"קדמו לסקר המועמדים כל  מועמד והרקורד שלו. המעניין הוא שבאתר הזה לא  מחשיבים כלל מועמד  מהסיעה הירושלמית של  גולדברג ופרנקל" כך סולטן.

העובדה שלא הוכנס מועמד חילוני לא הציקה לו הם כנראה באמת מיואשים... דווקא מה שהטריד אותו הייתה הפוליטיקה הפנים חרדית ומדוע ארנרייך הוצג ולא אחד מסיעת "כח".

 

בשלב זה גרינברג החזיק בפער אדיר של 22% מאבוטבול והקרב היה נראה אבוד מראש.

ואכן התקשורת החרדית התעוררה קצת אחרי ואבי רבינא מ"קו עיתונות" ביקש את תגובתם של המועמדים לכתבה שעשה לסוף השבוע השני.

על פי רבינא דגל הרימו דגל נצחון והכריזו : "ראשות העיר בידינו כמפלגה החרדית הגדולה בעיר".

אבוטבול נקט בגישה זעירה יותר  "אתמודד רק עם תמיכה חרדית גורפת".

יו"ר רשימת 'כוח'  שמעון גולדברג אמר ל'קו עיתונות': "אגודה' המאוחדת היא המפלגה הגדולה בעיר, לא מחליפים סוס מנצח.  נלך עם אבוטבול גם בבחירות הבאות" היה יותר מעניין אם היו מתייחסים למועמד ארנרייך, אבל  זו בהחלט תגובה מאופקת.

 

ברחוב כולם מבינים שזהו באמת רק סקר אינטרנטי ויש המון משתנים שאינם מגולמים בסקר כזה ועדיין מאות מצביעים נתנו קולם בסקר, המערכת יודעת לזהות הצבעה כפולה ומונעת אותה בכל הצבעה כלשהיא ולכן ודאי שתוצאות הסקר יהיו מעניינות וגם תגובות הנציגים מוכיחות שיש כאן משהו.

 

בשבוע השלישי לסקר אבוטבול התחיל להדביק את הפער מול גרינברג ומפי השמועה התקבלו תגובות מתונות יותר.

מתנועת "דגל" הגיעה תגובה לקונית:

"הבהרה

היות ולאחרונה מתפרסמים סקרים שאין שום הוכחה לאמינותם בענין הבחירות המוניציפליות ההולכות וקריבות בבית שמש כאשר שמה של סיעת דגל התורה וחברים מתוכה משורבב שם. ברצוננו להודיע שפרסום הסקרים וודאי אמינותם נעשים ש לא על דעת דגל התורה המקומית.

סניף דגל התורה בית שמש ההנהלה, החברים וודאי שלוחי דרבנן במועצת העיר יוועצו בבוא העת בתיאום מלא עם רבני העיר, ראשי הישיבות, חברי הכנסת ומעל כולם גדולי ישראל ואז יקבלו את ההחלטה לגבי ההמשך. דגל התורה לא מנהלת מו"מ דרך קבוצות ווצאפ למיניהם ואינה רואה צורך להכניס את העיר למערכת בחירות כבר מעתה.

על החתום: חברי מועצת העיר מטעם דגל התורה - בית שמש

סניף דגל התורה בית שמש - ההנהלה והחברים"

 

התשובה הליטאית הצפויה והידועה מראש. ממילא להם אין מילה זה הכל גדולי ישראל (וגם רבני העיר, ראשי הישיבות, וחברי הכנסת)

 

בהמשך יצאה גם תגובה מטעם מונטג " "אבוטבול ממשיך עולם כמנהגו נוהג, כך הכי טוב וזה מה שמסתמן ויש עוד הרבה זמן לבחירות".

 

 

מהרשת החברתית הגיעה תגובה ארוכה ומנומקת דווקא של גרינברג, היחיד שבאמת הוציא ניתוח מלא של המצב הפוליטי בעיר.

שמוליק גרינברג:

"אני חושב שמוגזם כל השיח הזה.  חתיכת סקר מאתר שאף אחד לא יודע מי הוא ומה הוא ואינו משקף דבר ובעקבותיו גם הכתבה בקו עיתונות.

אני סבור שאל לנו להיגרר בתשובות ותגובות בנושא זה לא לכתבים ולא בווצאפ.. זוהי דעתי!! מספיק לנו הכאב ראש שיהיה בחצי שנה שלפני הבחירות (בתקוה שלא יהיה).

מיותר לחלוטין התעסקות בזה עכשיו זה גורר את כולנו למקומות לא נכונים ומפריע מאוד לעשיה השוטפת ולאוירה הטובה הקיימת בנינו.  ובמיוחד שיחסי כל החברים טובים ביותר עם ראש העיר עובדים בשיתוף פעולה ומקבלים מענה לדרישותינו ברוב המקרים מראש העיר.  אז גם עם כתב או שניים. מנסים לגרור אותנו אסור לנו להגרר ועלינו להכתיב את סדר היום והוא עשיה, שיתוף פעולה, אחווה וחברות טובה. מציע לי ולכולנו לא לענות לעיתונאים בעניין זה בשנה הקרובה. ולהמשיך בשיתוף פעולה הדדי בין כולנו וגם אם יש בעיות או אי הסכמות, כלפי חוץ לשדר עסקים כרגיל.  בעיות נלבן פנימה בתוכינו!!!!!

ולך ראש העיר המשך הצלחה בשיתוף מלא יחד איתנו ובחברות וידידות טובה כפי שקיים רק אצלך!!!

ועוד דבר.... דגל התורה לא ישבה בנושא כלל. ולא דרשה ראשות עיר ולא כלום.  כאשר ידובר במפלגה בנושא בחירות יהיה זה בשיח משותף של כל יהדות התורה וכולל שס.. המערכת בכלל תתחיל בשיחות של גפני ליצמן פרוש ודרעי... וזה יהיה אחרי פסח הבא.. ואין זה אומר שאם יהדות התורה כולה תהיה הגדולה ביותר ראשות העיר תהיה אצלה.. בערים אחרות זה קורה בדרך כלל. אבל כאן יש דין שונה לגמרי. היחס והקשר של כל נציגי יהדות התורה מול ראש העיר הוא מצוין ואת זה יודעים גם למעלה ולכן לא בהכרח שיהיו שינויים גם אם זה מתבקש מבחינת הגודל.."

 

ראש העיר משה אבוטבול :

"אין שינוי בעז"ה אתמודד לא חושב שגודל המפלגה הוא הדבר שקובע יש עוד פרמטרים נוספים ובמיוחד בעיר בית שמש."

 

נראה כמו הכרזה רשמית על התמודדות עתידית, כנראה ששאלת זהות המפלגה הגדולה יותר נמצא על השולחן איפה שהחלטות מתקבלות. נזכיר שאלו יהיו הבחירות הראשונות בהן המפלגות החרדיות בעיר הן גדולות ממפלגת ש"ס.

באופן אירוני אולי בסוף אבוטבול יהיה המועמד הציוני מטעם העיר הוותיקה, תעצמו עיניים ותחזרו שלוש שנים אחורה. המציאות עולה על כל דמיון.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • אין לכולם גישה לאתר בשביל להצביע מאיפה אתם חושבים שגרינברג יהיה ראש עיר