העירייה משקיעה מיליונים בשיפוץ המרכז המסחרי בעיר הוותיקה

מערכת מהדריניוז
י"ג תמוז ה'תשע"ח 26/06/18
אפקט בחירות? ראש העיר משה אבוטבול: יחד עם ששת הקניונים שהקמנו עלינו לא לשכוח את המרכזים הישנים של וותיקי העיר

המרכז המסחרי בבית שמש הוותיקה משנה בימים אלו את פניו, והפעם לא מדובר בשינוי קוסמטי, אלא בשיפוץ מאסיבי בעלות של מיליוני שקלים, שיפוץ שיחזיר למרכז המסחרי הישן את הכבוד הראוי לו, ויגביר את קצב הקניות של בעלי העסקים במרכז המסחרי.

המרכז המסחרי הישן של בית שמש היה בשנים עברו המרכז היחיד של בית שמש, במשך תקופה של עשרות שנים גם בנין העירייה היה לצד המרכז המסחרי הישן, דבר שהוסיף נופך ומרכזיות למסחר.

עם השנים בית שמש הלכה והתרחבה לכל הכיוונים, ולצד השכונות החדשות הוקמו מרכזי מסחר וקניונים גדולים ומפוארים שמטבע הדברים משכו אליהם לקוחות רבים, דבר שהביא לכך שחניות במרכז המסחרי הוותיק החלו להרגיש ירידה בפדיון החודשי.

נציגי ועד הסוחרים של המרכז המסחרי הישן נפגשו מספר פעמים עם ראש העיר משה אבוטבול יחד עם הממונה על העיר הוותיקה שלום אדרי, ופרשו לפניהם את מצוקת חיי המסחר בעיר הוותיקה, והצורך לרענן את המרכז המסחרי לצורך החזרת הלקוחות אל המרכז.

ראש העיר משה אבוטבול ועמו שלום אדרי נכנסו לעובי הקורה, ובמימון של 'חדש מול ישן' החלו בפרויקט חדש של החייאת המרכז המסחרי הישן, פרויקט שכולל שיפוץ מאסיבי של המרכז, החלפת כבישים ומדרכות, תאורה ועיצוב.

הפרויקט כבר החל בשבוע האחרון, צוות מתוגבר ירד לשטח והחל בעבודות לשיקום המרכז המסחרי הישן, כל הרצפה הישנה הוסרה, ובמקומה כבר החלו לבנות רצפה חדשה שתהיה מעוצבת בצורה חדשנית עם אלמנטים מיוחדים.

ראש העיר משה אבוטבול אמר "בשנים האחרונות הבאנו לבית שמש את מהפכת חיי המסחר, בשנים אלו הוקמו בבית שמש ששה קניונים ומרכזי מסחר חדשניים, הציבור אכן הצביע ברגלים, והמרכזים החדשים הפכו לאטרקטיביים, אבל עם זאת אסור לנו לשכוח את המרכז המסחרי אותו הקימו בעמל ויזע וותיקי ומייסדי העיר, ולכן נכנסו לפרויקט הזה של שיקום המרכז המסחרי הישן, שיביא עמו רוח רעננה ומזמינה למרכז מסחרי זה, ויחד עם הסוחרים נהפוך אותו לפנינת חן בבית שמש".

ראש העיר הודה למר שלום אדרי הממונה על העיר הוותיקה, ולכל השותפים בפרויקט זה, שיביא כבוד לעיר הוותיקה, וייתן בס"ד תנופה אמיתית לחיי המסחר במקום.