העיר הוותיקה מחליפה את פניה

יהונתן מאיר
ל' תשרי ה'תש"פ 29/10/19
השכונה הראשונה של התחדשות עירונית יוצאת לדרך ברחוב הסביון בגבעת שרת: במתחם ייבנו 7 בניינים חדשים למגורים במקום אלו הקיימים היום. מתוכם שלושה מגדלים בני 24 קומות וארבעה בניינים בני 10 קומות עם מבני ציבור, מרכז מסחרי ופארק יפה

במפגש שהתקיים אמש בין נציגי עיריית בית שמש לבין תושבי שכונת סביון, היזמים והאדריכל הוצגה תכנית התחדשות עירונית בשכונה. במתחם ייבנו 7 בניינים חדשים למגורים במקום אלו הקיימים היום. מתוכם שלושה מגדלים בני 24 קומות וארבעה בניינים בני 10 קומות עם מבני ציבור, מרכז מסחרי ומשרדים ופארק יפה.

החברה צפויה להרחיב ולחדש את הכבישים ההיקפים ואף תחליף יחד עם תאגיד המים, מי שמש, את תשתיות הביוב והמים, כמו כן תבנה כיכר נוספת. לאחר קבלת היתר בניה יחלו עבודות בשטח לפי השלבים שיקבעו בין אגף ההנדסה של העירייה לבניין.

ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך: "אני שמחה ונרגשת לבשר לכם כי השכונה הראשונה של התחדשות עירונית יוצאת לדרך בשכונת סביון. מדובר בשכונה שתהווה מקום ובית לצעירים שבאים לגור בבית שמש , להרחיב את אפשרויות הדיור שלהם בעיר. אנו נחליף את תשתיות הביוב והמים ואף נבנה שם מרכז מסחרי. שכונת סביון היא הילד הבכור את ההתחדשות העירונית בעיר ואנחנו מחויבים אליה ולהצלחתה בשביל ולמען תושבי העיר".

חבר המועצה הממונה על העיר הוותיקה, שלום אדרי: "מדובר בפרויקט חשוב לעיר בית שמש ולתושבי העיר הוותיקה בפרט. אנו נמשיך ונקדם את נושא ההתחדשות העירונית לטובתם של התושבים".

יו"ר הועדה לתכנון ולבניה, חבר המועצה שמעון גולדברג: " אני רואה חשיבות רבה בהצלחת הפרויקט בשכונת סביון. זהו הפרויקט הראשון שיוצא לדרך. ומה שיהווה דוגמא לכלל ההתחדשות העירונית ברחבי העיר".

קרדיט תמונה: דורית רבינר

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.