העסק מתבהר: מי הם הזוכים בנווה שמיר

יהונתן מאיר
כ"א אדר א' ה'תשע"ט 26/02/19
תעמידו פני מופתעים: יעקב רייניץ הבוקר בעיתון 'המודיע': בכינוס הראשון שנערך לזוכים במחיר למשתכן בשכונת נווה שמיר בבית שמש, התברר כי רוב הזוכים הם חרדיים. ראש העיר ד"ר עליזה בלוך בתגובה: "השכונה תהיה בעלת צביון כללי. גם כאן זה מתבטא  במבנים מותאמים, מבני ציבור וכלל הצביון של השכונה"
אתר בנייה בעיר
אתר בנייה בעיר

לאחר קמפיין שיווקי שנועד להסתיר את שכונת נווה שמיר ולהציגה כאטרקטיבית לחילונים בא כנס רוכשי וזוכי דירות מחיר למשתכן וחשף שהציבור החרדי לא קנה את הלוקש.הבוקר בעיתון 'המודיע' נחשף כי:  בכינוס הראשון שנערך לזוכים במחיר למשתכן בשכונת נווה שמיר בבית שמש, התברר כי רוב הזוכים הם חרדיים.

להזכירכם, במהלך הקדנציה הקודמת סוכם עם נציגי משרד השיכון: שבבנייני השכונה יהיו כעשר קומות לבניין עוד סוכם כי לא יהיו מרפסות סוכה. בשכונה נבנה  קאנטרי קלאב גדול ובתי הכנסת יהיו בהתאמה לכאלף יחידות דיור בהתאמה לאוכלוסיה ציונית כללית בכדי לתת מענה לילדי ולתושבי העיר הוותיקה ולמשוך את מגוון האוכלוסיות בישראל העירה ולא דווקא את האוכלוסיה החרדית שנמשכת בהמוניה לבית שמש. אך החרדים הצביעו פשוט ברגליהם ורכשו דירות בכל רחבי בית שמש, ומכשהתברר שגם בשכונת נווה שמיר הציבור לא עוצר, שלחה ההנהגה הקודמת מכתבי אזהרה לרוכשים החרדים "איש לא יוכל להלין כלפינו אם לא ימצא בשכונה העתידית מאפיינים אחרים מהמאפיינים הנדרשים לו. חשוב לנו שכל אוכלוסייה תזכה לתנאים ההולמים אותה לפי המצופה מאורח חייה לכן מכתבנו זה בא להבהיר ולתת כיוון קריאה ברור לאפיון ואכלוס השכונה" כתבו ראש העיר היוצא הרב משה אבוטבול וחברי המועצה בקדנציה הקודמת.

 

כעת גם ראש העיר ד"ר עליזה בלוך כתבה תגובה דומה: "בנוגע לצביון השכונה העתידי בנווה שמיר. חשוב לי לומר דברים ברורים כראש עיר וחשוב לי שהם יישמעו ושאיש לא יתכחש להם בעתיד: בית שמש גדלה ומתרחבת ב"ה. בית שמש היא עיר מעורבת שתתאים עצמה לכלל המגזרים ותשאף להישאר עיר בה חיים זה לצד זה כלל המגזרים במדינת ישראל. כל מי שיגור ברמה ד' ידע שהשכונה תהיה בעלת צביון דתי חרדי. הביטוי לכך הינו מבנים מותאמים וכן מבני ציבור ושירותים המתאימים למגזר זה במקום. כל מי שיגור בשכונת נווה שמיר ידע שהשכונה תהיה בעלת צביון כללי. גם כאן זה מתבטא  במבנים מותאמים, מבני ציבור וכלל הצביון של השכונה. כך למשל הונחה אבן פינה לקאנטרי במקום שנועד לתת מענה לציבור הכללי וכמובן מבני החינוך וכלל השירותים המותאמים לציבור זה ולציבור שיבחר לחיות בתנאים סביבתיים אלה."

 

הקמפיין הפרסומי לשכונה

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.