הפוליטיקה האגודאית והקואליציה הנרקמת

יהונתן מאיר
ח' שבט ה'תשע"ט 14/01/19
מאחורי הקלעים בוועדת אישור צו הארנונה, ולמי נזקף ההישג האמיתי בהקלה בחישוב התמיכה בשכר דירה.
חברי המועצה של יהדות התורה
חברי המועצה של יהדות התורה

הסיפור האמיתי שלא סופר בעיתונות הכללית והמקומית, העומד מאחרי "הישג" נציגי אגודת ישראל בבית שמש בעניין הסיוע לשכר דירה שלא ייחשב לעניין הנחה בארנונה. יועמ"ש העירייה מיקי גסטווירט רצה לבטל את סעיף ט' בצו הארנונה בתאנה שתמיכה בסדר גודל כזה היא הכנסה לכל דבר ומשכך על המתגוררים בבית לשם ארנונה עליה. נציגי דגל התורה נפגשו עם אנשי לשכת ראש העיר ד"ר עליזה בלוך. מצד ראש העיר היה רצון טוב לטפל בעניין הבעיה הייתה בחוקיות העניין ובאישרורו על ידי היועמ"ש כאמור שטען שבית משפט לא יפטור תמיכה ברמה כלכלית כזו.

 

חברי אגודת ישראל שלא היו מצויים בנבכי חוקי הארנונה נבוכו. כי למרות הרצון שפיעם בהם, לא יכלו לקדם את העניין כלל. הסיפור נתקע עד כדי שיועמ"ש העירייה גסטווירט חיכה כבר בכדי שמחזיק תיק הכספים לשעבר הרב דירנפלד יעזוב את האולם בכדי לבטל את סעיף ט.

 

אנשי דגל התורה שמצויים כידוע בחוקי הארנונה השונים. השוו את העניין לצו הארנונה בירושלים אשר שם יש צו דומה למה שהתקבל בעירייה בתקופת אבוטבול רק מוגבל ל120 מ"ר בדירה ואם מאמצים את המודל הזה לבית שמש נקבל כ-140 מ"ר בדירה בעיר.

 

כידוע הצעה זו אומצה לטובת הזוגות הצעירים החרדיים. והסיבה שבסופו של דבר לא הוגבלו המטרים, כי לטענת היועמ"ש אין אפשרות אמיתית לקבוע מספר מטרים מדוייק.

בקיצור, השופרות העיתונאיים של אגודת ישראל פמפמו לנו את ההישג של נציגיהם. בעוד שאלמלא אנשי לשכת ראש העיר, ראש העיר, וחברי המועצה מטעם דגל התורה, הציבור החרדי ובניו הצעירים היו עומדים כעת בפני שוקת שבורה.

 

בצילום: חברי המועצה של סיעת יהדות התורה

 

 

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.