הפורום נגד הסתה - גדי דמרי

גדי דמרי
ד' כסלו ה'תשע"ח 22/11/17
לא קונים מוצר הנמצא תחת השגחה של בד"ץ העדה החרדית! הפורום נגד הסתה ונגד אלימות העדה החרדית והפלג הירושלמי

בס"ד

הפורום נגד הסתה...

בימים האחרונים החל קמפיין ברמה הארצית מצד מס' פעילים חברתיים, מסורתיים, דתיים ואף חרדיים נגד העדה החרדית והפלג הירושלמי מהמגזר החרדי, הפועלים נגד מדינת ישראל ונגד כל מה שהיא מסמלת כולל פגיעות בגוף ובנפש מצד פורעי חוק אלו בחיילי צה"ל בכלל ובחיילי צה"ל החרדיים בפרט.

המאבק מתנהל בהפעלת לחץ על חברות המזון הישראליות המשתמשות בהכשר בד"ץ העדה החרדית להפסיק להשתמש בכשרות זו ובמקביל, קריאה לחרם צרכנים על מוצרים הנמצאים בהשגחת בד"ץ העדה החרדית.

חשוב לציין, לא מדובר במאבק נגד המגזר החרדי חלילה! מדובר במאבק נגד השוליים הקיצוניים והמסוכנים בחברה החרדית השוללים את קיומה של מדינת ישראל, פועלים נגדה ורומסים ברגל גסה כל מה שהיא מייצגת ומשקפת. חשוב לציין, כי קיצוניים אלו פוגעים בהליכותיהם העברייניות גם במגזר החרדי פנימה,  מוציאים שם רע למגזר החרדי ולדת היהודית שהרי דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום.

חשוב שנבין מול מי המאבק ומה יחסו למדינת ישראל ולצה"ל.

העדה החרדית - אנשי היישוב הישן בירושלים, מרוכזים בעיקר בשכונות מאה שערים וגאולה וכן, גם בעירנו בית שמש, בשכונות החרדיות השונות.

העדה החרדית מחזיקה באידיאולוגיה אנטי ציונית המתנגדת למדינת ישראל, לכל מה שהיא מסמלת ולכל שיתוף פעולה עימה. עדה זו כוללת חסידויות קיצוניות אף יותר - נטורי קרתא וסאטמר המקיימים קשרים עם אויבי ישראל - הרשות הפלסטינית ואיראן.

חרדי העדה החרדית, בהתנהלותם האלימה עושים את עיקר הבאלגן והרעש שאנו מכירים מהצד החרדי בתקשורת:

 1. הפגנות בשבת נגד תחבורה ופתיחת בעלי עסקים, לא בשכונתם חלילה, שם אף אחד לא יעז, אלא בשכונות של הציבור הכללי, לדוגמא בירושלמים עד לאזור מחנה יהודה.

2. העדה החרדית מפגינה בצורה אלימה נגד אתרי בנייה שהתגלו בהם לטענתם קברי יהודים.

3.  שלטי הדרת הנשים מהמרחב הציבורי, שלטים מכוערים, מקוממים ומתריסים! עירי בית שמש סובלת מכך רבות. חשוב לציין, כי העדה החרדית לא מכבדת את פסיקות בית המשפט, כולל את בית המשפט העליון, השלטים ניצבים במקומם, ואם הם מורדים, תוך לילה אחרים מוצבים במקומם ואין פוצה ואין מצפצף.

4.  ניצול ימי מועד וחגים יהודיים וישראליים להתנגדות, פגיעה והתרסה במדינת ישראל ובחיילי צה"ל. לדוגמא:

א. פורים - שריפת דגלי ישראל, איסור התחפשות של ילדים חרדיים לחיילים ותליית בובות של חיילי צה"ל מעל בתים. בפורים האחרון, הדבר קרה גם בבית שמש ותושבי בית שמש הציונית סערו בעקבות פגיעה והתרסה זו.

ב. חג העצמאות - תהלוכות "אבל" עם שקים נגד המדינה הציונית. כל שנה גם בעירי האהובה בבית שמש.

ג. ל"ג בעומר – שימוש במדורות ל"ג בעומר לשריפת בובות חיילי צה"ל ושריפת דגלי ישראל.

5. העדה החרדית דוברי יידיש, לא עברית - שפתם של "הציונים הכופרים".הם לא לוקחים תקציבים ממדינת ישראל, לא משתתפים בבחירות "הציוניות הטמאות" וחלקם לא לוקח את כספי הביטוח הלאומי.

אך שימו לב לצביעות - מבקר המדינה חשף בשעתו, כי רבים מהאברכים של העדה החרדית רשומים בישיבות של חרדים מתונים שכן מקבלים תקציבים ממדינת ישראל, זאת,  כדי להינות מהקצבאות שלנו משלמי המיסים!

ודרך קניית מוצרים הנמצאים תחת השגחת בד"ץ העדה החרדית - אנחנו נממן את העדה החרדית, שונאי מדינת ישראל וחיילי צה"ל אלה?

וכן, לא יעזור, אין הפרדה בין העדה החרדית לבין בד"ץ העדה החרדית. בד"ץ העדה החרדית הוא גוף כלכלי של העדה החרדית והוא סר למרותם של גדולי ורבני העדה החרדית! לכן, כל טענה להפרדה היא מלאכותית ולא נכונה.

אחרי שהכרנו את העדה החרדית, נכיר כעת את "חיל הפרשים" שחבר אליהם לאחרונה - הפלג הירושלמי! כן, אלה שעשו ועושים את ההפגנות האלימות אותם אנו חווים בחודשים האחרונים כולל מסע ההסתה האנטישמי נגד חיילי צה"ל היקרים - קמפיין ההסתה - החרד"קים.

בעקבות סכסוך פנימי בקרב החרדים הליטאים בישיבת הדגל שלהם פונוביץ' בני ברק - פלגים מסוכסכים - "השונאים" מול "המחבלים" ומאבק ירושה בין שני רבנים - הרב שטיינמן - הזרם המרכזי של הליטאים - דגל התורה מול הרב אוריבך, פרשה קבוצתו של הרב אוריבך והקימה את הפלג הירושלמי.

כדי לבדל את עצמם מאחיהם, הם ניצלו את "גזרת הגיוס" לטענתם ויצאו בהפגנות נמרצות ואלימות המוכרים לנו מהתקופה האחרונה, נגד הגיוס. בפעול, כולם יודעים ואנשיהם לא מכחישים זאת, ההפגנות הם התרסה נגד מדינת ישראל ומה שהיא מייצגת.

א. הם פתחו בהפגנות סוערות, אלימות וכמובן בלתי חוקיות נגד גיוס חרדים לצה"ל. הם מנצלים כל הזדמנות כדי להבעיר את השטח, כולל מעצר עריקים חרדיים שהם כבר חוזרים בשאלה!

ב. לפני ארבע שנים, עת הפלג הירושלמי יצא לפעילותו הבדלנית והחתרנית, החל מסע הסתה מכוער עם סממנים אנטישמיים מובהקים מבית היוצר של גובלס והיטלר ימח שמם וזיכרם נגד חיילי צה"ל בכלל ונגד חיילי צה"ל החרדיים בפרט. הם לא בחלו בשימוש במוטיבים אנטישמיים בשם שהדביקו לחיילים החרדיים - חרד"ק - חרדי קל דעת, אך גם יותר ממרמז על המילה חיידק וחרק, בכך  הם עשו לחיילים שלנו דה-הומניזציה. שימוש באימרה - אזור זה נקי מחרד"קים על משקל האימרה הנאצית מהשואה - אזור זה נקי מיהודים! הם ערכו תחרות ציורים לילדים נושאת פרסים! הם פרסמו כתובות ופרטים של חיילים וקצינים חרדיים, הטרדות בלתי פוסקות ואלימות גם כלפי בני משפחתם!

כאשר הפלג פרש מהזרם הליטאי המרכזי, הם ניסו להקים מערכת כשרות משלהם, אך כשלו, הם קיבלו החלטה להשתמש במערכת הכשרות של בד"ץ העדה החרדית.

וברכשנו מוצרים הנמצאים תחת השגחת בד"ץ העדה החרדית, אנו נממן עוכרי מדינת ישראל וחיילי צה"ל אלה?

ועכשיו, בואו ונצביע על הצביעות של העדה החרדית והפלג הירושלמי!

כפי שראינו, העדה החרדית היא בעלת אידיאולוגיה אנטי ציונית ומתנגדת אקטיבית למדינת ישראל ולכל מה שהיא מייצגת בכל תחום שהוא! אבל, כל זה לא מפריע להם כלל לעשות אחלה עסקים עם חברות מזון וניקיון ישראליות בתמורה לכשרות שלהם! כלומר לכסף, אין צבע, ריח או אידיאולוגיה!

הפלג הירושלמי, על אף התנגדותו האקטיבית למדינת ישראל, לגיוס לצה"ל ולגיוס חרדים לצה"ל, הוא לא שולח את תלמידיו אפילו ללשכת הגיוס כדי להסדיר את מעמדם. אך האם הישיבות שלו ביטלו את התקציבים ממדינת ישראל? מסופקני, למה לוותר על הכסף הזה? אם עוד אפשר בכיף לרמוס את המדינה ואת מה שהיא מייצגת?

עם צבועים שכאלה נעשה עסקים?

לא קונים מוצר הנמצא תחת השגחה של בד"ץ העדה החרדית!

לצערנו,  יש שיתוף פעולה הדוק בין שתי קבוצות חרדיים קיצוניים אלה, על אף שהם שונים מהותית במוצאם - העדה החרדית, עיקרם חסידים ואנשי הפלג הירושלמי - ליטאים. אך שנאת ישראל וחיילי צה"ל היקרים מגשרת על הבדלים אלו...

בהפגנות הסוערות שהיו לאחרונה השתתפו לא רק אנשי הפלג הירושלמי אלא גם אנשי העדה החרדית. לדוגמא בבית שמש עירי, רוב המפגינים הם בכלל מהעדה החרדית, זה בשבילם סיבה למסיבה...

גם מסע ההסתה האנטישמי נגד חיילי צהל - קמפיין החרד"קים נמצא בשיתוף פעולה בין שתי הקבוצות, כאשר, מידיעה, בתי הדפוס המדפיסים דברי שטנה אלה נמצאים בשכונות גאולה ומאה שערים של העדה החרדית!

לכן, אנחנו חברי הפורום נגד הסתה, החלטנו לא לשתוק ולא להפקיר את הרחוב לבריונים הללו. ישנם מספיק מערכות כשרויות במדינת ישראל – גם הן לא מושלמות לצערנו, הרבנות הראשית היא בעיקרה חרדית וגם בה השחיתות פשתה, זכור לרע דו"ח מבקר המדינה בנושא וישנם מעל ל 20 כשרויות בד"ץ שונות ובכל זאת. המאבק הוא לא דתי, המאבק הוא לאומי ואזרחי כאחד!

אל לאזרחי מדינת ישראל לממן את בד"ץ העדה החרדית, גוף השייך וכפוף לעדה החרדית פורעי החוק ודורסי מדינת ישראל וכל מה שהיא מייצגת. אנחנו לא נקנה את המוצרים שבהשגחתה מבחינה לאומית – פלגים אלו שוללים את קיומה של מדינת ישראל, פועלים באלימות נגדה ונגד כל מה שהיא מייצגת כולל חיילי צה"ל היקרים ומבחינה אזרחית העדה החרדית והפלג הירושלמי הם גופים אנרכיסטים שלא מקבלים את מרות המדינה ואת חוקיה ומשתמשים באלימות מילולית  ופיזית כדי לקדם את מטרותיהם, להכתיב לאחרים כיצד לנהוג ולדרוס כל מי שמעז לעמוד מולם.

אז שאנחנו נקנה בד"ץ העדה החרדית?

גדי דמרי

[עבור הכתבה הנגדית של יהודה סגל, ראו כאן.]

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.