הפרישה מהקואליציה היא בהחלט אפשרית

יהונתן מאיר
ז' סיון ה'תשע"ט 10/06/19
יו"ר מפלגת הליכוד בעיר שלום אדרי אמר בנוגע לפרסום הדירות בנווה שמיר למגזר החרדי "ראיתי היום את הפרסומים בעיתון המיועד לציבור החרדי על גניבת הדעת בכל הנוגע לשכונת נווה שמיר, מלכתחילה סוכם בהסכם חתום עם משרד השיכון עבור הציבור הכללי" אמר אדרי
ההסכם בין הבית היהודי להליכוד
ההסכם בין הבית היהודי להליכוד

מועצת העיר סוערת חברי מועצה חילונים בבית שמש מאיימים לפרוש מהקואליציה. העיתונאי ציון סולטן אמר אמש בחצות בקו הסקופים כי לטענתם החרדים לא מקבלים את כללי המשחק שהשתנו בעיר ועליזה בלוך לא מספיק תקיפה לעומתם. בניגוד להסכמים מפורשים עם משרד השיכון הם ממשיכים לרכוש דירות בשכונה ה׳.

כל זאת לאחר איחוד השורות של סיעות הליכוד והבית היהודי  ששידרו לראש העיר ד"ר בלוך כי אם לא יימצא הפיתרון בזמן הקרוב, כלומר נווה שמיר לציבור הכללי, הם פשוט ילכו למקומות שאחרים כבר הקדימו אותם כתב סולטן. דהיינו לאופוזיציה.

נחזור לדברי יו"ר הליכוד אדרי שכתב בערב חג השבועות, "ראיתי היום את הפרסומים בעיתון המיועד לציבור החרדי על גניבת הדעת בכל הנוגע לשכונת נוה שמיר שמלכתחילה סוכם בהסכם חתום עם משרד השיכון עבור הציבור הכללי. 

לא יעלה על הדעת שהנציגים בקואליציה העירונית יאחזו את המקל  בשתי הקצוות, בכל ההסכמים טרום עידן בלוך הכוונה הייתה כי רמה ד' תבנה עבור הציבור החרדי ורמב"ש ה' שכונת נוה שמיר עבור הציבור הכללי. 

שותפנו החרדים בקואליציה שותקים ומכוונים לשם? השתיקה הרועמת ומתק השפתיים מעידים על המגמה שצר לי לומר לא השתנתה עם חילופי השלטון, עתיד העיר מותנה באיזונים אמתים וכיבוד הסכמים.

באופן אישי אני מצר וכואב את מכתב הרבנים, מצד אחד מוציאים מכתב להצר את רגלי הציבור הכללי משכונת ג' 2, ומנגד, בעיר הוותיקה משתלטים על שכונות באין מפריע ובמקביל, מעודדים לרכוש בתים  עבור הציבור אותו הם משרתים ברמב"ש ה' נווה שמיר?
 
"אם מצב זה יימשך" הדגיש אדרי בחומרה "ושכונת נווה שמיר תלך ותאוכלס בציבור החרדי אאלץ לפרוש מהקואליציה עם כל המשתמע מכך"

ברוח חג השבועות, אני מאחל לנהוג באחריות, הדדיות, כי כל מה שנזרע נקצור שבת שלום וחג שבועות שמח"

 

אם הם יפרשו יתכן וש"ס תכנס ואז עדיין תשאר לבלוך קואליציה. מעניין מה הולך להיות.

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.