הפרישה מהקואליציה מאחורי הקלעים

יהונתן מאיר
י"א תמוז ה'תשע"ט 14/07/19
דעה: קבעו לטמא את עירנו בית שמש בעריכת מצעד מתועב עם קולות ומחולות, חילול ה' נורא, וחילול קדושת ישראל, סדום ועמורה, לנגד עינינו ועיני ילדינו, רח"ל כך כתבו רבני העיר במכתב לחברי המועצה החרדים היושבים בקואליצית בלוך. דרישת הרבנים נכונה ומוצדקת, המשחק התקשורתי סביב זה עלוב ומכוער
פארק התפוח. באדיבות סטורי בית שמש
פארק התפוח. באדיבות סטורי בית שמש

כבר תקופה ממושכת שבשכונות החרדיות בבית שמש מתלחששים אודות "מצעד" שאמור להתקיים בעיר. ולמרות שכבר אירעו אירועים דומים שבהם הוצהר בריש גלי על מעשים שנוגדים את ערכי תושבי בית שמש ובפגיעה ברגשותיהם של רוב המוחלט של בני העיר כולל הוותיקה וכולל הציונית, אך כנראה בשל שינוי הנהגת העיר היה מי שחשב שהפעם יהיה חמור יותר.

הפעם היו גורמים אופוזיציונים שבפזיזות ובביקורתיות שאינה במקומה סיפקו פירסום יוצא מן הכלל לקבוצת ה"צועדים" על אירוע שגם ככה נעשה לצאת ידי חובה וכעת הוא גדל עוד יותר.גורמים פוליטיים פנו לרבנים וביקשו את חוות דעתם הלגיטימית כנגד ארגון אירוע פוגעני שכזה ולמרות כי הרבנים הדגישו כי אין טעם לצאת מהקואליציה היות והעירייה איננה תומכת באירוע הנ"ל. הסיפור נופח לכדי פרישה אפשרית מן הקואליציה.

והאמת, כמו שהעירייה הגיבה. "עיריית בית שמש מכבדת כל אדם באשר הוא ורואה חשיבות עליונה לנהל חיים משותפים בכבוד ובהדדיות באמצעות הידברות ולא במסגרת מצעדים והפגנות ועל כן איננה מעורבת או מתקצבת אירועים מסוג זה״. מסרה דוברות העירייה.

בראיון לאתר "סטורי בית שמש" אמר מארגן האירוע, כי מלכתחילה לא חשבנו על אירוע כזה אלא על אירוע של נאומים ומעגלי שיח. ראש העיר הודיעה בפגישה שלא תשתתף ולא תתקצב דבר מהאירוע כי אינו תורם לחיי היום יום של הקהילה בעיר".

חבל שבשל אינטרסים פוליטיים צרים פוגעים בשמם הטוב והמסורתי של תושבי בית שמש. ומפילים את הכאב נוכח פעולות "הקהילה" רק על חברי המועצה החרדים בעוד שמרבית חברי מועצת עיריית בית שמש נמנים על הקהל הדתי שגם בהם כואבת הצהרת העצמאות הזו.

 

המכתב מתוך אתר כיכר השבת

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.