הקומזיץ החסידי בבית שמש: דרמה מאחורי הקלעים

יוני קפלן
א' טבת ה'תש"פ 29/12/19
משתתפי הקומזיץ החסידי שנערך אמש באולמי ׳עטרת נחום׳ בקריה החרדית, הופתעו לגלות כי אחד הזמרים ששמו התנוסס במודעה, לא הופיע באירוע. מסתבר כי בשל המימון של משרד הפריפריה, הזמר הנמנה על חסידות סאטמר ביטל את ההשתתפותו. כל הפרטים
יוסי לייפער (צילום מסך)
יוסי לייפער (צילום מסך)

אמש התקיים אירוע ׳זיץ חסידי׳ שארגן אגף חן חרדי בעיריית בית שמש עבור תושבי הקריה החרדית בעיר. המופע שנערך באולמי ׳עטרת נחום׳ בשכונה, מומן באמצעות תמיכה של משרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל שתקצב את האירוע. 

על פי המודעה שפורסמה בשבוע שעבר, מי שהיה אמור להופיע באירוע הוא הזמר יוסי לייפער בליווי מקהלת נרננה ותזמורתו של שמוליק לוטרמן. אך למרבה ההפתעה, המשתתפים שהגיעו למקום ראו שאת מקומו של לייפער שנעדר מהאירוע תפס זמר אחר בשם שוכי גולדשטיין.

על פי פרסום של משה וייסברג באתר ׳בחדרי חרדים׳ מתברר כי לייפער הנמנה על חסידות סאטמר הקיצונית גילה בדיעבד כי האירוע ממומן על ידי גורם ממשלתי, ובהתייעצות עם הרב יהושע רוזנברגר, רב קהילת הרמ"א בבית שמש וחבר בד"ץ 'העדה החרדית', ביטל את השתתפותו באירוע. 

במודעות שנתלו בבתי הכנסת של החסידות בעיר מיהרו לשבח את לייפער על מעשיו. תחת הכותרת, "גיבורי כח עושי דברו" נכתב כי "אחד מחשובי אברכי קהילתנו הרב יוסף לייפער שליט"א אשר ברוחו האיתנה עמד בעוז ובגבורה, ומנע את הופעתו במסיבה שנודע לו לאחר מכן שעומד תחת זרועות השלטון אשר מטרתם ידועה".

"למרות הפסד מרובה ואי נעימות הכרוך בכך וממנו ילמדו וכן יעשו לעמוד איתן לא לסטות מדרכי אבותינו ורבותינו שמסרו נפשם להבדל מהם ומהנגררים אחריהם וברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת".

כאמור, לייפער עצמו מתגורר בבית שמש ומשתייך לקהילת סאטמר בעיר. בחודש שעבר נמנה על חברי המקהלה שליוותה את הביקור ההיסטורי של האדמו״ר מסאטמר בישראל.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.