הקמפיין שהפך למאבק חסר פשרות

ה' ניסן ה'תשע"ח 21/03/18
לתושבי בית שמש בשכונה רמה  ג', נמאס מההזנחה, ובעיקר מחוסר היכולת של העירייה לסיים את פיתוח השכונה, עכשיו הם יוצאים למאבק חסר פשרות במחזיק תיק תו"ב משה מונטג ובראש העיר. לסיפור המלא.

הדרישה לשינוי

בראשית המאבק התארגנו התושבים והקימו 'קבוצת וואטסאפ לתושבי השכונה, הוקם גם מאגר מיילים לעדכון, לטובת אלו שאינם משתמשים באפליקציה. 

ראש העיר הספיק לעזוב את הקבוצה פעמיים מה שהפך את הקבוצה ליותר פופולארית ומשפיעה לדעתנו, ואף מאז התחוללו לא מעט שינויים בתפקוד העירייה.  

כאמור לפני כ 10 חודשים, נפגשו התושבים עם נציגי העיריה בבניין העיריה ע"מ להציג את דרישתם ותסכולם העיקרי: סיום עבודות הפיתוח בשכונה, דבר שהיה אמור להסתיים לפני 4 שנים, ואפילו צפי אמיתי לסיום עדיין לא נראה באופק.. 

בפגישה מול העירייה הבטיח ראש העיר כי כל אחד מראשי האגפים ישב עם נציג שיבחרו התושבים לטפל בנושא הנוגע לאותו אגף, ויתן תשובות ומענה לצרכים הנוגעים לאגפו,

לטענת התושבים : "היחיד מבין כלל האגפים שאפילו לא היה מוכן לשבת ולשמוע את התושבים היה חבר המועצה יו"ר וועדת תכנון ובניה מר משה מונטג, שלא רק זו שלא היה מוכן לשבת ולשמוע על מה אנו מבקשים תשובות. דבר שמעורר תהיות רבות. ומוכיח כי ראש העיר אינו מסוגל לעמוד מאחורי ההבטחה כי כל הנציגים ישבו עם התושבים. אף מתחמק מלטפל בפועל בסיום הפיתוח ומצהיר מעל כל במה שהוא כבר פועל לרמה ד' ו-ה'." 

בנוסף מלינים התושבים, כי העירייה מנסה לשייך פוליטית את התושבים למפלגה כזו או אחרת, ואף לטעון כי הם פועלים בניגוד לדעת רבני השכונה, טענה זו לטענת תושבי השכונה מטרתה היא להסיט את מהות הדיון מחוסר המעש של העיריה, ע"מ לנסות להתסיס תושבים אלו אל מול אחרים. דבר שלא ניתן לו לקרות.

סתימת הפיות נמשכת

מאז פתיחתו של הקמפיין נגד משה מונטג וראש העיר בנושא הגינה במגרש 825, נעשו נסיונות לפתור את הבעיות הבוערות מול העירייה, אך ללא הועיל. השלט הבודד שהוצב "הוליד" עשרות שלטים המתנוססים היום על בתים ברחובות שכונה גימל.

אתמול (שלישי) טוענים התושבים כי הגיע פקח וצילם את שלטי המחאה נגד העירייה, חלק מהתושבים התבטאו בזעם כלפי האיום הנבזה של קברניטי העיר : " זאת לא הדרך להתמודד עם בקורת ממה שידוע לי אנחנו בישראל ולא ברוסיה או שכן?" עוד הוסיף תושב אחר "להם מותר הכל, כולל ערכאות, שימוש לרעה בכוח המשרה, אכיפה בררנית, לך "ככל אשר יורוך" ותסתום"

אז בזמן שסתימת הפיות נמשכת, ובמקום גינה לילדי רחובות אחיה ונריה נבנה מגרש כדורגל (צריך להודות יש מגרש, אור עדיין לא!)  

יש מן ה"חכמים" שהוציאו כבר פשקוויל נגד "פורקי העול וקרוחי הראש" בדבר הצרות שנגרמו לשכונה בעקבות הקמת המגרש, תושבי השכונה מדגישים "מדובר בקבוצה קטנה ואנטרסנטית" תושב אחר הוסיף "מנסים בשם הדת להשמים את המגרש הזה... וד''ל"

הפשקוויל :

לסיום אנקדוטה מעניינת בעניין השלטים, כידוע לעיריית בית שמש היה "קושי" גדול בהורדת "שלטי הצניעות" ברמה ב'. על כן נעזרו במשטרה וביש"ם על מנת לאכוף את צו בית המשפט, וראו איזה פלא עיריית בית שמש שולחת פקחים בנקל, בלי דרישה מבית משפט ובלי עזרת המשטרה, העירייה פועלת במהירות להורדת קמפיין מחאה לגיטימי של תושבים תמימים המבקשים לקבל את המגיע להם מכוח החוק ועל פי דין. רוסיה כבר אמרנו?

ההתראה שהגיעה מ"החלונות הגבוהים"

8 חודשים לבחירות התושבים מבהירים "לא תיהיה סתימת פיות"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.