אושרה הקצאה לת"ת "נפש החיים" של סיעת בני תורה

יהונתן מאיר
ט"ו תמוז ה'תשע"ט 18/07/19
על טהרת הקודש: בהשתדלות המשנה לראש העיר וח"מ עיריית בית שמש, הרב מלאכי כי טוב, אושרה בוועדת ההקצאות בעירייה, בקשת הנהלת ת"ת "נפש החיים" לבני התורה ברמה ג', להקצאה עירונית למבנה קבע. המקום ללא סמל מוסד ראוי מסיבות אידאולוגיות שנויות במחלוקת

מדוברות סיעת "בני תורה" נמסר כי "בהשתדלות המשנה לראש העיר וח"מ עיריית בית שמש, הרב מלאכי כי טוב, אושרה בוועדת ההקצאות בעירייה, בקשת הנהלת ת"ת "נפש החיים" לבני התורה ברמה ג', להקצאה עירונית למבנה קבע". יש לציין בית הספר שנקבעה לו הקצאה עורר סערה גדולה ביממה האחרונה מאחר ואין לו סמל ורישיון של משרד החינוך אך בכל זאת אושרה לו הקצאה בהמלצת אגף החינוך בעיריית בית שמש.

יאמר כי החלטת ההקצאה הזו ובעיקר ללא רישיון ממשרד החינוך עוררה זעם רב בקרב מצביעי דגל התורה וש"ס היות וישנם מספר תלמודי תורה גדולים שאין  להם שטח לתלמידיהם וחלקם לומדים בכיתות שכורות כמו בת"ת וזאת ליהודה וכן, תלמוד תורה דרכי יושר משוכן בצפיפות במבנה של בית ספר בית יעקב כאשר הבנות לדבריהם לומדות במצוקה נוראית במסדרונות בית הספר והוא אמור לפנות את מקומו לטובתן.

הקצאת התלמוד תורה של הפלג הירושלמי הקיצוני עוררה סערה גדולה בקרב הפלגים המרכיבים את סיעת בני תורה - הפלג הירושלמי. גורמים ב"פלג" צוטטו "אתמול בערב יצא איש הדמים ומרמה אברהם טריגר, בעלילה מרושעת ומתוחכמת כנגד רשת התלמודי תורה "נפש החיים" עטה"ק, בקנאתו הנוראה במוסדות העומדים על משמר החינוך כהוראת מרן הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך זצוק"ל. וזאת לאחר שהת"ת "נפש החיים" הודיעו במסירות נפש על ביטול (הקצאה) קרקע שעמדו לקבל מעירית ירושלים בעקבות שנתברר שצריך עבור זה לרשום את הת"ת במשרד החינוך" אמרו גורמים המצויים בפרטי העניין.

"והקנאה הטמאה" הדגישו הגורמים "של א.טריגר הרשע הנ"ל בערה בו בעבור זה כנגד הת"ת הנ"ל. ואתמול הוציא בקו המאוס שלו "קו במערכה" עלילות כזבים ברשעות נוראה, שהת"ת "נפש החיים" בבית שמש, שקיבל עתה "אישור זמני" לקרקע (הקצאה זמנית) מהעיריה. כן עשו רישיון עבור זה במשרד החינוך, דבר שהוא שקר גמור ועלילות כזבים אחר שהנהלת הת"ת "נפש החיים" הם הם העומדים בפרץ על זה!! ועשה את זה כדי להראות כאילו הת"ת "נפש החיים" מוסרי הנפש, הם צבועים".

לטענתם טריגר ניסה לייצר תדמית "פשרנית" לכאורה לתלמוד התורה "נפש החיים" שיהיה מצג כאילו כל המוסדות שמשתייכים לאוכלוסיית התלמוד תורה בעד לעשות רישיון במשרד החינוך שמנסה להתערב בתכני הלימוד לתפיסתו. (למסתבכים אציין כי יש שתי זרמים בתוך הפלג הירושלמי האחד קיצוני מאוד בהנהגת טריגר והרב אליהו טומבק מרמת בית שמש א והשני קיצוני פחות אך מתנער  מהטייטל ה"פשרני" שטריגר מנסה להדביק לו)

אנשי הפלג הירושלמי צירפו מכתב של רבני הציבור המוגדר כ"פלג הירושלמי" כך כתבו "להלן מכתבם הנחרץ של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א שהצטרפו וחתמו על מכתבו של מנהל הת"ת שליט"א:

תאבד דּברי כזב איש דמים וּמרמה יתעב ד'
 
יום ד' י"ד תמוז תשע"ט
הנני להביע את שאט נפשי מדברי בלע שנאמרו ע"י אינשי דלא מעלי במבואותיהם המאוסים בעלילות שווא ושקר כנגד התלמודי התורה המפוארים על טהרת הקודש "נפש החיים" בירושלים ובית שמש, כביכול המוסדות הקדושים הוציאו רשיון ממשרד החינוך בתמורה לקבלת הקצאה.

וזאת ביודעם שתלמודי התורה "נפש החיים" קידשו שם שמים ברבים וויתרו מרצון במסירות נפש על ההקצאה שהייתה מיועדת עבור הת"ת בירושלים מתוך עמידה על המשמר שלא להוציא רשיון ממשרד החינוך אף למול פיתויים שונים, וידועים מכתבי גדולי ישראל לחזק התלמוד תורה על העמידה בתוקף על משמר החינוך בזה.

ומתוך שנאתם לעומדים על המשמר, פוסלים במומן ומעלילים עלילות שקר כביכול הת"ת בבית שמש נדרש להוציא רישיון עבור הקצאה, בעוד שכידוע בעיר בית שמש לא נדרשנו כלל להוציא רשיון ממשרד החינוך, ומכחישים את החי מתוך זדון ליבם ברצונם לטשטש את חומרת נטילת הקצאה במחיר וויתור על עצמאות החינוך, ולפרוץ פרץ בחומת החינוך הטהור באומרם "התירו פרושים את הדבר". 

 

המכתב המקורי

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.