הקרב על העובדים: העירייה עתרה לביה״ד לעבודה נגד ההסתדרות

יוני קפלן
כ"ד טבת ה'תש"פ 21/01/20
משבר השביתות בעירייה: עיריית בית שמש הגישה לביה״ד האזורי לעבודה בירושלים בקשה לצו מניעה נגד ההסתדרות וועד העובדים: ״לחדול מביצוע צעדים ארגונים חד-צדדים ובלתי חוקיים״. ביה״ד דורש לקבל תשובות מועד העובדים עד לשעה 11:00 וקבע דיון דחוף בנושא היום בשעה 16:00
בית הדין האזורי לעבודה ירושלים (צילום: יעקב, מתוך ויקימדיה קומונס)
בית הדין האזורי לעבודה ירושלים (צילום: יעקב, מתוך ויקימדיה קומונס)

לאחר מספר ימים בהם ועד עובדי עיריית בית שמש שיבש את פעילות עובדי העירייה באמצעות קיום אסיפות הסברה ושביתות יזומות, אתמול פנתה עיריית בית שמש לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בבקשה למתן צווי מניעה נגד הסתדרות המעו"ף וועד עובדי עיריית בית שמש.

הדרישה היא למתן צווים זמניים דחופים "לחדול מביצוע צעדים ארגונים חד-צדדיים ובלתי חוקיים ובכלל זאת לאפשר ביצוע תקין של עבודות איסוף ופינוי האשפה מאזור רחבי העיר הוותיקה, באמצעות קבלן פינוי האשפה של העירייה, וזאת במקרים של חוסר נקודתי בכוח האדם של עובדי פינוי האשפה של העירייה״. 

בעירייה מדגישים כי לא פוטר אף עובד, לא נעשה אף צעד לפגיעה בעובדים ואף גויסו עובדים נוספים למערך התברואה, כל זאת ועוד בכדי לשמור על העיר נקייה בשביל התושבים ולחזק את עובדי העירייה ולכן בעירייה לא מבינים על מה סכסוך העבודה. 

בנוגע לאסיפת העובדים עם הסייעות בגנים שהתקיימה אתמול על ידי הועד, מבהירים בעירייה: ״המסר לסייעות הגנים שקיימת כוונה להעבירן לחברה קבלנית, היא לא נכונה וחסרת כל שחר. ההיפך הוא הנכון. הנהלת העירייה מנסה מזה מספר חודשים לפתור את נושא יום חינוך ארוך יחד עם סייעות עובדות עירייה ולא עם אף גורם קבלני אחר, דבר שנעשה בשיתוף עם ועד ההורים העירוני אך ללא שיתוף פעולה הולם עם ועד עובדי העירייה״. 

בעירייה מדגישים בבקשה לצו המניעה, כי פעולת הועד פוגעת בתושבים, בשירות שניתן להם ובאיכות חייהם ואף בעובדי העירייה. בבקשה אף מתארת העירייה את הצעדים החד צדדיים של הועד ולעומת זאת את ניסיונותיה של העירייה לבוא בידיים נקיות בפני ועד העובדים. במעשים כוחניים אלה פוגע ועד העובדים, בראש ובראשונה, בתושבי העיר, המוחזקים על ידו כבני ערובה של ממש, והם, למרבה הצער, הנפגעים העיקריים והמידיים כתוצאה ממעשיו חסרי האחריות". 

ביה״ד לעבודה קבע כי על ועד העובדים להשיב לבקשה עד היום בשעה 11:00 בבוקר וכי יתקיים דיון בשעה 16:00 בנושא. בית הדין מסכם: ״מומלץ מאוד ואף מצופה מהמשיבים (ועד העובדים י.ק.) שלא לנקוט בצעדים חד צדדיים עד לבירור הדברים בבית הדין״.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.