הרב נתן קופשיץ שליט"א במכתב חירום בעקבות המצב

יוני קפלן
ד' ניסן ה'תש"פ 29/03/20
פרסום ראשון: בעקבות מגיפת הקורונה המשתוללת ברחובות, הרה''ג נתן הכהן קופשיץ מפרסם מכתב נדיר הקורא לציית להוראות משרד הבריאות ולהישמע להנחיות. ''פשוט הוא שמי שנחלה בנגיף ה' ישמרהו וירפאהו, יש לו להיזהר להיות בבידוד וחלילה שלא להיות בחברת אנשים''
באדיבות המצלם
באדיבות המצלם

כחלק מהמאבק של עיריית בית שמש בהתפשטות נגיף הקורונה בעיר, הגיע היום (ראשון) רמ"ט ראש העיר יוחנן מאלי לפגישה מיוחדת בביתו של הרה"ג ר' נתן הכהן קופשיץ שליט"א וביקש ממנו כי יפרסם מכתב הקורא לציבור להישמע להנחיות משרד הבריאות ולהקפיד על הבידוד.

באופן תקדימי פרסם הרב מכתב בכתב ידו המדגיש את חשיבות הדברים ובו נכתב "לאור כל הנשמע ברחבי תבל ומלואה על אודות המגיפה ההולכת ומתפשטת בהכל מדינה ומדינה יצילנו ה' ברחמיו המרובים. רבים הם השואלים "מה ילד יום" ומה עלינו לעשות"
ממשיך הרב "בוודאי שהעיקר הוא להרבות בתפילה וחיזוק בלימוד תורתינו הקדושה ובזה יש להשקיע יותר משאר ההשתדלויות יחד עם זאת להיות שלווים ולא דואגים ולהתחזק במידת הביטחון שבוודאי שומר ישראל ישמור שארית ישראל לפליטה מכל רע"
בנוסף כותב הרב, "כמו כן כתבו גדולי ישראל שליט"א להיזהר ביותר מפירוד הלבבות ולהגביר אהבה, אחווה השלום והרעות.שימת לב מרובה בימים אלו, להיות בשמחה עם בני הבית ועם הילדים, והזמן ראוי לחזק אותם באמונה ובתפילה ולצפות לישועתו. ידוע מכל התקופות שהיו מגיפות בעם ישראל שהורו גדולי הדורות זיע"א לשמור על כללי הזהירות לשמירת המרחק בין האנשים וברחיצת הידיים היטב. זהירות זו היא חובה היא חובה גמורה על מנת שלא תתפשט המגיפה ואין להקל בזה.
ובתור הנחיה ברורה לציבור, כותב הרב "פשוט הוא שמי שנחלה בנגיף ה' ישמרהו וירפאהו, יש לו להיזהר להיות בבידוד וחלילה שלא להיות בחברת אנשים, ואף מי שהוא בספק חולה עליו להימנע מקרבת האנשים עד אשר יברר שאינו עלול להדביק אחרים. 

מי שאינו מקפיד בכל אלו עוון חמור בידו אם חלילה יסייע להתפשטות המחלה אצל אחרים.
 

הקב"ה ברחמיו המרובים יחוס עלינו וימנע מגיפה מנחלתנו ונעבור את הימים האלו בבריאות איתנה ונזכה לכל השתא זו מן הזבחים ומן הפסחים אכי"ר
המצפה לרחמי שמים
נתן הכהן קופשיץ

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.