הרשימה המשותפת בקמפיין לחרדים בבית שמש

יוני קפלן
כ"א שבט ה'תש"פ 16/02/20
הרשימה המשותפת תשיק סדרת קמפיינים המיועדים לקהלים שונים בחברה הישראלית וביניהם קמפיין מפתיע במיוחד: מודעות באידיש המיועדות לקהילת החרדים הקיצוניים בבית שמש עם מסרים המתנגדים לגיוס בכפיה לצבא. אז איך אומרים "געוואלד" בערבית?
צילום: דוברות חד"ש
צילום: דוברות חד"ש

לקראת הבחירות הקרבות ברשימה המשותפת מיצו ככל הנראה את פוטנציאל הקולות הגלום בציבור הערבי בישראל, וכעת פניהם לגיוס קהלים חדשים. 

על פי הפרסום הבוקר ב'ידיעות אחרונות' היום תפתח הרשימה המשותפת בקמפיין חדש ומפתיע, בניסיון לשכנע מצביעים יהודים לבחור בה, כשחלק מהפניות תהיינה ביידיש.

החל מהערב ייתלו עשרות שלטי חוצות, באזורים שונים בארץ, ושעליהם יתנוסס מסר שיופנה לקהלים שעל פניו כלל אינם חלק ממאגר הקולות הפוטנציאלי של הרשימה המשותפת.

השלטים המפתיעים מכולם ייתלו בבית־שמש והם מיועדים לקהילה החרדית הקיצונית שמתגוררת בשכונת רמת בית־שמש. על השלטים הללו יופיע כיתוב ביידיש: "הקול שלך נגד כפיית גיוס".

חלק ממהות הקמפיין היא כמובן גם יצירת שיח ציבורי, וגם אם לא יגויסו מצביעים חדשים מהמגזר היהודי, יש בו מהלך של יצירת תודעה ולפיה הרשימה פועלת למען מיעוטים שונים, גם כאלה שאינם בני המגזר הערבי.

מהרשימה המשותפת נמסר: "השיסוי הוא ההישג הגדול ביותר של הימין - והניצחון האמיתי יבוא כשנשבור את החומות שמפרידות בין כלל אזרחי המדינה. הרשימה המשותפת תקדם את האינטרסים של החברה הערבית ושל כל האוכלוסיות המודרות".