השופט פסק לנער: 100 שעות לימוד תורה

יוני קפלן
י"ב טבת ה'תש"פ 09/01/20
בית המשפט הטיל עונש יוצא דופן על צעיר חרדי מבית שמש שהורשע בזריקת חפצים לעבר כלי רכב שנשאו דגלי ישראל ביום העצמאות. בהשתדלות עסקן חרדי השופט גזר על הצעיר "עונש" של 100 שעות לימוד תורה עם ילדים נזקקים
אילוסטרציה (צילום: אתר כל הזמן)
אילוסטרציה (צילום: אתר כל הזמן)

כל תושב בית שמש מכיר את ההתרחשות הקבועה בכל יום עצמאות, קבוצת מפגינים מקרב חוגי הקנאים חוסמים את הכבישים ומשליכים חפצים לעבר רכבים הנושאים דגלי ישראל. לפני כשנתיים, במהלך הפגנה ביום העצמאות שהתקיימה בכיכר רח' נהר הירדן ויהודה הנשיא, עצרו כוחות משטרה נער כבן 13 בחשד שהשליך חפצים לעבר אוטובוס ורכב נוסף שעברו במקום כשעליהם דגלי ישראל.

אתר 'בחדרי חרדים' מפרסם כי במהלך הדיון בעניינו, ביקש נציג המדינה להטיל עליו עונש חמור יותר, אך פרקליטו עו"ד איתמר בן עמי, הסביר כי מדובר בנער צעיר שנקלע להפגנה ללא תכנון מקדים, והוסיף כי הנער משתייך לקהילה סגורה ואינו מחזיק טלפון סלולארי, לכן היה קשה לעיתים להשיגו על מנת שיתייצב לדיונים בעניינו.

מי שסייע לנער במהלך המשפט הוא העסקן הרב שמעון שישא, שהעיד בפני השופט כי מאז הוגש נגדו כתב אישום, התחזק הנער בלימוד התורה, ולמד ספרי מוסר מעבר לסדרי הישיבה.

השופט שמואל הרבסט, סגן נשיא ביהמ"ש בבית שמש, ציין כי אמנם הנער במעשיו פגע בציבור, אך לדבריו התשלום על כך, צריך להיות בדרך של "החזר" לציבור ולכן באופן מפתיע ותקדימי, גזר על הבחור 100 שעות לימוד בישיבה, מעבר לסדרי הישיבה, במהלכם יסייע לתלמידים נזקקים בישיבה, ויגיש על כך דו"ח כתוב לבית המשפט.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.