התושבים זועמים: הוועדה תדון בתכנית הבנייה השערורייתית

יוני קפלן
ד' כסלו ה'תש"פ 02/12/19
כפי שנחשף ב׳מהדריניוז׳, הוועדה לתכנון ובניה תדון בהעברת זכויות בניה של תושבי רמב״ש ב׳ לידי חברת ׳מצפה בית שמש׳, זאת בניגוד להחלטת ועדת ערר שפסלה בעבר את התכנית. תושבי השכונה זועמים ומבטיחים להיאבק.
עיריית בית שמש
עיריית בית שמש

לפני כשבועיים פרסמנו ב׳מהדרניוז׳ על הגשת הבקשה מטעם חברת ׳מצפה בית שמש׳ לאישור העברת זכויות הבניה ברמה ב׳ מבעלות התושבים, לרשות בעלי החברה. זאת בניגוד להחלטת ועדת ערר שביטלה את החלטת הועדה לתכנון ובניה שאישרה בעבר את התכנית. 

בעקבות הכתבה התקוממו מאות דיירים ברחבי השכונה והקימו קבוצה שתרכז את ההתנגדות למהלך. בתגובה לדברים שפורסמו ב׳מהדריניוז׳ בזמנו, הגיב יו״ר הועדה ח״מ שמעון גולדברג ואמר כי הועדה תדון בתוכניות כאשר הבקשות לאישור התכנית יוגשו. 

הבוקר אנחנו חושפים כי אכן הועדה מתכוונת לדון בתכנית הבעייתית שכזכור, בוטלה כבר בעבר על ידי ועדת הערר שאף תקפה בחריפות את הועדה המקומית שאישרה אותה בניגוד לטובתם של התושבים. 

בהחלטתם שפורסמה כאן בעבר, כתבו חברי ועדת הערר כי "בסוגייה זו נחצו קווים אדומים ומכך לא נוכל להתעלם". והוסיפו, כי בהחלטה לאשר לחברת 'מצפה בית שמש' להסב את ייעוד הקרקעות לשימושם הפרטי, פעלה הועדה המקומית לתכנון ובניה בניגוד לדין "ויותר מכך – בניגוד לחובת ההגינות הבסיסית המתחייבת מרשות ציבורית", כלשונם. 

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: ״מדובר בבקשה שהוגשה לניצול זכויות בשכונת רמה ב'. לאחר פרסומה כחוק ועמידה במועדים,  הבקשה צפויה לידון בוועדה לתכנון ובניה. אין בפרסום הבקשה כדי לחייב את הועדה לקבלה. יצויין כי במקביל מאשרת הועדה קידום תכניות להגדלת זכויות עבור התושבים לצורך הרחבת דירתם ותוספת דירות בשכונה״.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.