התושבים מפוחדים: "הבניין משמש כמגורים לבני מיעוטים " • צפו

יוסי לוז
י"ג תמוז ה'תש"פ 05/07/20
מטריד: בניין שעדיין לא אוכלס בשכונת רמה ג'2 משמש כמגורים פיראטיים לבני מיעוטים העובדים כפועלי בניין באתרי הבנייה שמסביב - ותושבי השכונה מפוחדים • תושב השכונה ל'מהדריניוז': "50/60 איש ישנים שם כל לילה כבר מעל לשבועיים. הם ממש חיים שם"
בני מיעטים "חוגגים" לעיני עוברים ושבים
בני מיעטים "חוגגים" לעיני עוברים ושבים

תושבי השכונות החדשות בעיר סובלים מבעיות רבות, בין היתר בשל פריצות שקורות לעיתים קרובות על ידי בני מיעוטים המגיעים מאתרי בנייה סמוכים. תיעוד מטריד שהגיע 'למהדריניוז', מעלה תהיות האם המשטרה עושה דייה בשביל למנוע מקרים אלו, או שמא מעדיפה להעלים עין.

בשבועות האחרונים דיווחנו על מכת פריצות ההולכת וגוברת בשכונות רמה ג'1 וג'2 בעיר, כאשר פריצות אלו, לטענת תושבי השכונה, מתרחשות בעיקר בלילות השבת, מאחר והפורצים ה'מיומנים' מכירים את מאפייני המגזר ומגבלותיו ההלכתיות בשבת.

אך לא רק. תיעוד שהופץ בשבוע האחרון מוכיח כי אלו נעשים אף באמצע השבוע ולאור יום. במקרה זה הוא נתפס על חם ונמלט מהמקום, אך במקרים אחרים הם פורצים לבתים וגונבים רכוש. כשבצד נשארים תושבי השכונה, אחוזי אימה, שלא יודעים כיצד להגיב לתופעה המטרידה.

בשבועות האחרונים נערכה פגישה וסיור משותף של וועד התושבים עם נציגי המשטרה, עיריית בית שמש ואנשי מקצוע במטרה לבחון את נושא המצלמות והביטחון בשכונה, כשאף הועלה הנושא של הנוכחות המשטרית באזור. 

מי עומד מאחורי אותם פריצות אין לדעת, האם זו חוליה מאורגנת או שמא כאלו שפועלים באופן עצמאי. כך או כך, הראשונים שמסומנים הם בני המיעוטים מאתרי הבנייה הסמוכים. אלו מכירים את השכונות היטב, את הדרכים המובילות אליהם ולהיפך. רבים מהם מגיעים מ'השטחים' ובסופו של יום אמורים לחזור אליהם, אך מסתבר שרבים מהם לנים וחיים בתוך בניינים ברחבי השכונה אשר אינם מאוכלסים עדיין - כאשר דבר זה מהווה בעבורם כר נוח להוציא משם את פעולותיהם.

מתיעוד שהגיע ל'מהדריניוז' ניתן לראות בניין ברחוב דבורה הנביאה ברמה ג'2, בשלבי הגימור שלו לקראת אכלוס - משמש כמגורים לבני מיעוטים הפועלים באתרי הבנייה שמסביב. "זה פשוט מפחיד ומטריד. 50/60 איש ישנים שם כל לילה כבר מעל לשבועיים", אומר ל'מהדריניוז' אחד מתושבי השכונה.

"אמש, במוצאי שבת, חזרתי עם ילדיי וראיתי 'מיני וואן' שבא ומוריד קבוצת בני מיעוטים לאותו בניין. הם ככל הנראה הגיעו לישון שם", מתאר תושב השכונה. "הם יושבים שם עם נרגילות ועושים על האש. מבט על המרפסות, אתה רואה חבלי כביסה, מגבות תלויות. הם ממש חיים שם".

"הם מסתובבים בשכונה ובפארקים. בשבת אפשר לראות אותם בגינות, מצטלמים ומצלמים האחד את השני, כאילו זו השכונה שלהם", הוא מוסיף בזעם. "זה מצב לא נעים, לרגע אני חש כאילו אני הסתננתי לשכונה שלהם, במקום להיפך".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.