התעלמות העירייה מרמב"ש גימל – גם בחוגי הילדים

יהודה סגל
כ"ו חשון ה'תשע"ח 15/11/17
מי זכאי? כל מי שלומד בבית ספר ממלכתי, ממ"ד, חינוך העצמאי, ורשת מעיין החינוך התורני. ולמי אין? לבית ספר "בית יעקב" שברמה ג', כי העירייה לא חתמה בזמן... שם ההורים משלמים תשלום מלא (או שלא), כי העירייה לא דאגה בחודש מאי-יוני לעשות את המוטל עליה. אז שיורידו במיסים!

על "תוכנית קרב" שמעתם? זוהי תוכנית סבסוד והפעלה של משרד החינוך לחוגי ילדים במסגרת שעות הלימודים מכיתות א'-ו'. ביתרה משתתפים העירייה וההורים. אם, למשל, הייתם משלמים 85\100 ₪, בעזרת התוכנית תשלמו רק 10\20 ₪ - הבדל משמעותי.

מי זכאי? כל מי שלומד בבית ספר ממלכתי, ממ"ד, חינוך העצמאי, ורשת מעיין החינוך התורני (ע"פ חוזר מנכ"ל משרד החינוך).

ומי אמור לדאוג לזה? מתפקידי העירייה לבקש אישור על בתי הספר הרלוונטיים ע"מ שיתווספו לחוזה שבין הרשות לתוכנית קרב, ולהחליט על החלוקה, והם עשו זאת, למיטב ידיעתנו לכל בתי הספר בבית שמש. אפילו לתלמוד תורה של גור יש תקציב. לבית יעקב הקריה, אגב, יש תקציב כפול לחוגים! ולמי אין? לבית ספר "בית יעקב" שברמה ג', כי העירייה לא חתמה בזמן...

שם ההורים משלמים תשלום מלא (או שלא), כי העירייה לא דאגה בחודש מאי-יוני לעשות את המוטל עליה. אז שיורידו במיסים! הלו, "מנהל תקין"?!

למה העירייה לא ביקשה? מי בדיוק היה אחראי לדאוג להוסיף אותו לרשימה? מי לא זכר שמקימים שכונה חדשה בעיר הזאת? יוחנן קירשנבאום מנהל אגף החינוך? מנחם ברוכמן סגן מנהל אגף החינוך? ישעיהו ארנרייך אולי? (גם את זה אנחנו חייבים לברר?!)

רמב"ש ג' לא הוקמה אתמול (גם אם לפעמים זה נראה כך)...

אגב, היתכן שחלק מבתי הספר קבלו כפול וחלקם לא יקבלו כלל?

תושבת העיר הדרה בשכונה, גב' תמר זוסמן, גילתה זאת בפנייה לסיון צוק, מדריכה ארצית של משרד החינוך על תוכניות קרב. ההסבר נמסר בשמה של גברת אושרה לרר שייב, אחראית תכנית קרב באגף המנהל הפדגוגי במשרד החינוך.

אז נפסיד שנה. אבל מדוע התושבים צריכים לגלות זאת לבד, ולהזכיר לנציגים?! ומדוע אין היענות של ראש העיר וישעיהו ארנרייך?

נו, גם זו לטובה...

תזכורת: מהדריניוז היא לא היוזמת. בסה"כ זכינו להוות פה לתושבים החרדים בעיר הזאת, חפץ השם בידינו יצליח.

הנה חוזר מנכ"ל משרד החינוך לעיונכם:


בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.