התפרעויות אלימות במחאה על חילול השבת

יוני קפלן
כ"ג כסלו ה'תש"פ 21/12/19
במחאה על הפעלת שירותי תחבורה ציבורית בשבת באזור גוש דן, יצאו אנשי העדה החרדית להפגנות בריכוזים החרדיים בירושלים, בית שמש, בני ברק וצפת. בליל שבת נערכה הפגנה באזור כיכר רסידו ברמב״ש ב׳ שהובילה להתפרעויות קשות ולהתערבות המשטרה. תושבת העיר שנקלעה להתפרעויות מתכוונת להגיש תלונה במשטרה ולקיים הפגנה גדולה בעיר. כל הפרטים
אילוסטרציה
אילוסטרציה

במחאה על הפעלת שירותי תחבורה ציבורית בשבת באזור גוש דן, יצאו אנשי העדה החרדית להפגנות בריכוזים החרדיים בירושלים, בית שמש, בני ברק וצפת.

בליל שבת נערכה הפגנה באזור כיכר רסידו ברמב״ש ב׳ שהובילה להתפרעויות קשות כנגד נהגים שעברו באזור עם מכוניתם. המשטרה שהוזעקה למקום נאלצה להתערב ולפזר את ההפגנה האלימה. 

אחת מתושבות העיר שעברה במקום עם רכבה, מתארת את שחוותה באמצעות פניה אל ראש העיר. ״גברת עליזה בלוך לא יכול להיות מצב שאני יסע עם הילדים שלי טיול קצר ואנחנו ניהיה מותקפים בלינץ מפחיד ביותר על ידיי חיות אדם, ברברים חולי נפש פסיכיאטרים״. 

עוד כותבת הנהגת, ״למה הילדה שלי שהיא רק בת 11 צריכה לעבור טיפול רפואי בגלל חרדה לא יתכן שבעיר שלי אני יפחד לנסוע עכשיו זה המלחמה שלי איתם אני לא מוכנה לשתוק ולא לוותר בבקשה לתייג את כל החדשות עכשיו אני ירעיד את העיר״. 

בהמשך דבריה כתבה הנהגת דברים חמורים ביותר כנגד הציבור החרדי, בין היתר ״אם אני רואה חרדי מסתובב אצלנו אני שוברת לו את הרגליים״ וציינה כי מחר תגיד תלונה במשטרה נגד המתפרעים. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.