התפשטות הקורונה: הגבלות על הנסיעה בתחבורה הציבורית

יוני קפלן
י"ג אדר ה'תש"פ 09/03/20
בשל הזינוק במספר הנדבקים בנגיף בישראל, משרד התחבורה פרסם שורת הנחיות שנועדו לצמצם את הסיכוי להתפשטות בקרב משתמשי התחבורה הציבורית. בין היתר, חל איסור להסיע נוסעים בעמידה בקווים בינעירוניים
אילוסטרציה
אילוסטרציה

הרשות לתחבורה ציבורית פרסמה הבוקר (שני) שורת הגבלות חדשות למשתמשי התחבורה הציבורית בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בישראל. על פי ההנחיות, שורת המושבים הראשונים באוטובוסים תיחסם בסרט סימון כדי למנוע ישיבת נוסעים, בקווים הבין-עירוניים תיאסר הסעת נוסעים בעמידה וכמו כן חברות התחבורה ייערכו במתכונת חירום למקרה של מחסור בנהגים.

בהודעת הרשות הסבירו כי הם פועלים לנסות ולצמצם את המגע בין נהגי האוטובוס לנוסעים על מנת למנוע את התפשטות הווירוס בקרב משתמשי התחבורה הציבורית. לצד הצעדים שפורסמו, הומלץ למפעילי התחבורה לחלק לנהגים תכשירי חיטוי לטובת שמירת ההיגיינה של הנהגים, והאחרונים אף הונחו לפתוח את חלונות האוטובוס על מנת לאפשר תחלופת אוויר. בנוסף לכך, נהג שאינו חש בטוב יידרש לדווח על כך בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הדגיש כי משרדו "יעשה הכול כדי למזער את קצב ההדבקה של הנגיף". לדבריו, "יש לנו אחריות כבדה על הכתפיים ואנחנו מתייחסים לצעדי המניעה והמזעור במלוא הרצינות מראשית ההתפרצות. ייתכן ותהיה חוסר נעימות זמנית אך אל מול הצעדים שמטרתם הצלת חיי אדם אין לנו ספק שנכון להתנהל בניהול סיכונים מחמיר. אני מבקש להודות להנהלת המשרד, לחברות המפעילות, לנהגים להנהלת רכבת ישראל ועובדיה, ובמיוחד לרשות שדות התעופה שעומדת בחזית ההיערכות והמענה בשערי המדינה מהיום הראשון". 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.