התפשטות הקורונה: אלפי ישראלים בבידוד בכל רחבי הארץ - בית שמש עדיין ״נקייה״

יוני קפלן
א' אדר ה'תש"פ 26/02/20
כ-1,600 אזרחי ישראל נמצאים בבידוד בביתם לאחר ששהו בקרבת חולי קורונה או חזרו ארצה ממדינות בהם התפרץ הנגיף. הערים המובילות בישראל הן תל אביב, חיפה וירושלים. בניגוד לערים ברחבי הארץ, בבית שמש עדיין לא דווח על תושבים השוהים בבידוד.
צילום: דוברות מד״א
צילום: דוברות מד״א

נגיף הקורונה המתפשט במהירות ברחבי העולם, טרם התפרץ בישראל באופן משמעותי. מלבד שני נוסעי ספינת התענוגות מיפן שאובחנו כי נדבקו בווירוס, לא נרשמו עדיין חולים נוספים. 

אך הנגיף לא משפיע לא רק על החולים, אלא גם על 1,600 ישראלים נוספים שנמצאים בבידוד ביתי על פי הוראת משרד הבריאות לאחר שחזרו ממדינות בהם התפרץ הנגיף, או שבאו במגע עם קבוצת התיירים מדרום קוריאה שהתגלה כי מרביתם חלו בקורונה. 

הבוקר נחשפה ב׳ידיעות אחרונות׳ הפריסה המדויקת שלהם ברחבי הארץ. מהנתונים עולה כי העיר שבה מספר השוהים הגבוה ביותר בבידוד ביתי היא תל־אביב, עם 102 כאלה. אחריה ברשימה: חיפה (97), ירושלים (77) וראשון־לציון (62), באר שבע (58) ועפולה (53). 

ביתר הערים בכל רחבי הארץ שוהים בבידוד תושבים נוספים על פי הוראת משרד הבריאות, כשעל פי הנתונים שמתפרסמים הבוקר, בבית שמש לא נמצא אף תושב בבידוד. 

במשרד הבריאות מדגישים כי כל מי שהיה בדרום־קוריאה, יפן, סין, הונג־קונג, מקאו, סינגפור ותאילנד ב־14 הימים האחרונים, חייב להיות בבידוד ביתי עד שיחלפו 14 ימים ממועד עזיבתו את אחת המדינות הללו. בנוסף, כל מי שהיה במגע עם התיירים הדרום־קוריאנים שנדבקו מחויב לבידוד ביתי עד שיחלפו 14 ימים ממועד המגע האחרון איתם.

במקרה שמתפתחים תסמינים של חום מעל 38 מעלות, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות מיד למוקד 101 של מד"א ‑ ולא להגיע לקופת חולים או למיון. במידת הצורך יגיע פרמדיק לבדיקות מעבדה בבתים ולהמשך טיפול על פי החלטת רופא. כל מי שחזר מטייוואן, איטליה ואוסטרליה בשבועיים האחרונים ומפתח את התסמינים הללו, צריך לגשת להיבדק. גם במקרה כזה יש לפנות למוקד מד"א.

מפת הבידודים ברחבי ישראל. קרדיט: 'ידיעות אחרונות'

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.