מספר חולי הקורונה בישראל זינק ל-1,238

יוני קפלן
כ"ו אדר ה'תש"פ 22/03/20
על פי נתוני משרד הבריאות חלה עלייה של 167 חולים מאז אמש. בין הנדבקים 24 חולים במצב קשה, 32 במצב בינוני ו-1144 במצב קל. חולה אחד נפטר עד כה מן המחלה ו-37 החלימו ממנה. מספר תושבי בית שמש השוהים בבידוד טיפס הבוקר ל-593
צילום: דוברות מד"א
צילום: דוברות מד"א

הקורונה מתפשטת בישראל: מניין המאובחנים כחולי קורונה בישראל עלה ל-1,238, כך על פי נתוני משרד הבריאות המתפרסמים הבוקר, ובכך טיפס מספר ב-167 חולים מאז אמש. בבתי החולים השונים מאושפזים הבוקר 24 חולים במצב קשה. לאור התפשטות המחלה והחשש מאיבוד שליטה יערוך היום נתניהו דיון על החמרה נוספת בהגבלות. על פי הערכות של גורמים במשרד הבריאות, יתקבלו הנחיות חדשות ומחמירות יותר על התנועה על האזרחים: "אין מנוס מעליית מדרגה, עוד לא סגר אבל הכי קרוב לשם".

בתוך כך, משרד הבריאות מעדכן בכל העת את מספר התושבים השוהים בבידוד בית בכל רשות מקומית. על פי נתוני המשרד המעודכנים להבוקר (שני) בבית שמש שוהים בבידוד 593 תושבים אשר באו במגע עם חולה מאומת או שחזרו מחו"ל במהלך 14 יום האחרונים.

בימים הקרובים צפוי המספר לעלות משמעותית לאחר שיתפרסמו החקירות האפידיולוגיות של מספר חולים תושבי העיר שיאלצו תושבים נוספים להיכנס לבידוד.עם זאת, כבר עכשיו שוהים עוד מספר רב של תושבים בבידוד ללא עדכון באתר המספר.

ארגוני החסד בעיר בריכוזו של אגף הרווחה בעירייה, מפעילים שירותי סיוע לתושבים השוהים בבידוד ומציעים עזרה ברכישת מצרכים ותרופות עבור בני המשפחה.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.