זוית תושב: התאונה בקו 19 השבוע

תושב בית שמש
ב' כסלו ה'תשע"ט 10/11/18
התאונה השבוע היא רק תוצאה של מה שהרבה תושבים יודעים וחווים כל יום בצורת הנהיגה הפרועה והלא מתחשבת של נהגים רבים (שוב, לא כל הנהגים) שלא מתחשבים בנשים בהריון ובילדים ומבוגרים שרק עלו לאוטובוס. וגם מה ענה חבר העירייה?

 "תושב בית שמש" 

 כותב שורות אלו אינו בוחן תנועה. אבל הוא כן תושב העיר שצורך ומשתמש בתחבורה הציבורית בעיר באופן קבוע ויומיומי עד כדי יותר מארבעה פעמים ביום בוקר צהריים וערב בכמה קווים ומסלולים. במשך שנים רבות. 

ותחושותיי ותחושות עוד הרבה מתושבי העיר הם שהתאונה הזו השבוע לא באה סתם ויש לה הרבה רקע,  מזה שנים שהתחבורה כאן בעיר זוועתית בצורה שאין לה אח ורע בשום עיר בארץ!!! אוטובוסים שלא יוצאים בזמן בצורה קבועה נהגים ברובם לא סימפטיים ולא מתחשבים ואפילו לא בצורה הכי מינימלית בתושבים ובילדים הרבים המשתמשים בה לאלפיהם בכל יום. ונראה לי שלא צריך להעלות כאן על הכתב סיפורים והתרחשויות יומיומיות. מספיק להסתובב בעיר עם מסרטה ולשאול נוסעים בתחנות שיספרו כל אחד רק סיפור אחד מהשבוע האחרון, וזה יספיק להפקה ולתסריט של סדרת אקשן פרועה ומוצלחת... 

מסגירת דלתות על נוסעים וילדים ועד צעקות פרועות וגסות של נהגים על נשים וילדים קטנים, מעקיפה של תחנות מלאות נוסעים ממתינים לעבודה בשעות הבוקר ועד לתרבות נהיגה פרועה ומסוכנת שלא מביישת רכבת הרים וכרוסלה בלונה פארק של פריז. 

עשרות תלונות הוגשו לוועדות התחבורה למיניהם ולמשרד התחבורה, ורובם לא נענים או שנענים לאחר זמן רב עם תשובות מוזרות וחמקניות שמעוררות חלחלה אצל המתלונן שמבין מיד שהוא מדבר לקירות ומתייאש מלהמשיך לקוות לשינוי מינימלי. 

כותב שורות אלו התקשר לפני כשנתיים לאחד מהנציגים בעירייה שלא דרך כף רגלו באוטובוס מזה עשור... וקרא לו להגיע  לאחד מהתחנות המרכזיות בעיר שחיכו שם למעלה משבעים איש ורובם נשים וילדים קטנים, ונהג אוטובוס עירוני החליט להעניש תושבת אחת שהתלוננה באוטובוס על כך שאין מזגן וזה התפתח והנהג נעצר במפרץ התחנה מה שגרם לנהגים אחרים לא לעצור ולאסוף נוסעים שממתינים למעלה מחצי שעה. ומה הייתה תשובתו של אותו נציג?  "אני לא יודע על מה אתה מדבר אני נוסע כל הזמן בבית שמש ולא מפסיק לראות אוטובוסים בכל פינה" איזה תשובה מקורקעת ומסורה ואיכפתית של נציג ציבור... 

 

והתאונה השבוע היא רק תוצאה של מה שהרבה תושבים יודעים וחווים כל יום בצורת הנהיגה הפרועה והלא מתחשבת של נהגים רבים (שוב, לא כל הנהגים) שלא מתחשבים בנשים בהריון ובילדים ומבוגרים שרק עלו לאוטובוס ועד שמתיישבים מקבלים סדרת נענועי גוף מאסיביים... 

ואני כותב שורות אלו בתקווה שהנהגת העיר החדשה והרעננה תטפל בנושא ע"י וועדת התחבורה שנמצאת ברשותה ולא תזרוק כל תלונה לכיוונה של משרד התחבורה וכך תמשיך להצטלם עם ראשי חברות התחבורה ולעורר כותרות של עשיה למען תחבורה טובה לתושבים. 

וכן זה בכוחה של העירייה. אפשר ללמוד על כך משכנינו בביתר עילית שם הייתה לפני כחמישה עשר שנים תחבורה כושלת כזו של בית שמש וראש העיר מאיר רובינשטיין היה אז יו"ר ועדת התחבורה ונלחם בצורה שיטתית ופעילה למען תחבורה הוגנת. וראו זה פלא התחבורה בביתר עילית היא מודל לחיקוי לכל מקום מתורבת ונורמלי. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.