זעם: השבתה ספונטנית של האוטובוסים

יהונתן מאיר
כ"ב אייר ה'תשע"ט 27/05/19
במשך שעה ארוכה הושבתו אוטובוסים הבוקר ומאות נוסעים ברחבי העיר נאלצו לעמוד שוב בחום ובשמש. התושבים זועמים, החברה מתנצלת בפני ציבור המשתמשים אך משביתה את הנסיעות עד שעה 14:00.
אוטובוס. אתר סופרבוס
אוטובוס. אתר סופרבוס

נהגי חברת סופרבוס בבית שמש פתחו בשביתה למשך שעתיים, עד השעה 14:00, בעקבות תקיפתו של נהג החברה בידי נוסע. הנהג הוכה בפניו ופונה לבית החולים. הנהגים מוחים על הטיפול הלקוי של משטרת ישראל והתעלמות משרד התחבורה מריבוי מקרי האלימות כלפיהם.

תושבים זועמים אומרים בזעם ל"מהדריניוז" כי "אי אפשר להשבית נהגים שלא יוצאים למסלולים ואוטובוסחים בכל מקרה לא יכולים לנוע באופן ראוי. כל זאת בהתחשב בזלזול הבלתי פוסק בו פועלת החברה כלפי לקוחותיה תושבי העיר. אך גם זאת לא יכול להצדיק אלימות כל שהיא"

תגובת חברת סופרבוס לאירוע הבוקר:
הבוקר הותקף בבית שמש נהג של חברת סופרבוס. אין זו הפעם הראשונה שבה מופעלת אלימות כנגד נהגי תחבורה ציבורית. הנהלת החברה מביעה דאגה רבה מהתגברות התופעה ומגנה כל סוג של אלימות, ולצורך כך פועלת בשיתוף פעולה מלא עם גורמי אכיפת החוק ובטוחה שאלה ימצאו את התוקפים ויפעלו לשים קץ לתופעה מגונה זו. יחד עם זאת, חברת סופרבוס מצרה על כך שארגון כח לעובדים בחר להשבית את התחבורה הציבורית במשך שעה ומתנצלת בפני ציבור המשתמשים.

מדוברות עיריית בית שמש נמסרה הודעת ראש העיר, ד"ר עליזה בלוך, בעקבות תקיפת נהג חברת סופרבוס הבוקר: הובא לידיעתי כי הבוקר הותקף נהג בקו 19 של חברת סופרבוס על ידי נוסע. אני מגנה התנהגות זו ומסרבת לקבל חוסר סבלנות ואלימות כלפי נותני השירות באשר הם. גם כאשר יש לנו ביקורת אסור לנו להיכנע ללחצי היומיום ולאפשר פגיעה באדם או ברכוש.  אני שולחת מכאן בריאות לנהג שנפגע, ומבקשת מכולנו לנהוג אלו כלפי אלו בסובלנות ובכבוד.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.