חודש האזרח הוותיק בבית שמש

יהונתן מאיר
ה' חשון ה'תש"פ 03/11/19
מצדיעים לוותיקי העיר: עיריית בית שמש מקיימת מגוון רחב של אירועים לחודש האזרח הוותיק. אגף הרווחה של עיריית בית שמש מציין את החודש המיוחד עם מגוון רחב של אירועים, פעילויות וטיולים לוותיקי העיר.
אזרח וותיק. ארכיון
אזרח וותיק. ארכיון

אגף הרווחה של עיריית בית שמש מציין החודש את חודש האזרח הוותיק עם מגוון רחב של אירועים, פעילויות וטיולים לוותיקי העיר ולמבוגריה.

האירוע הראשון , אירוע פתיחת חודש האזרחים הוותיקים יתקיים מחר, יום שני, ה- 4.11 באשכול הפיס ומהותו הוקרה לוותיקי העיר וחלוקת תעודות לתושבים בני 100. האירוע מתחיל בשעה 19:00 ויתקיים באשכול הפיס. הכניסה בחינם.

בנוסף העירייה מקיימת מגוון רחב של טיולים בין השאר - לגוש עציון, לפלנתניה בנתניה, לירושלים, הרצאות מגוונות בנושאים "ושמרתם לנפשותיכם - עושק קשישים, מוגנות אישית וייפוי כוח מתמשך", בנושאי תזונה בריאה בגיל השלישי ושימור הזיכרון, מיצוי זכויות, ערב לבני משפחה המטפלים בקשישים, סרטים ועוד ועוד. 

ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך אמרה כי "חברה נמדדת ביכולת שלה לכבד את האזרחים המבוגרים שלה. האירועים שהעירייה מקיימת לכבוד חודש האזרח הוותיק הן רק המעט שאנחנו מחויבים לעשות עבורם ואנו כעירייה נמשיך לעשות את המיטב עבור התושבים הותיקים בעיר". 

סגנית ראש העיר, הממונה על הרווחה, רינה הולנדר אמרה כי  "התורה מצווה עלינו "והדרת פני זקן, מפני שיבה תקום". חברה המכבדת את זקניה הינה חברה משובחת ועל כן אני שמחה שאגף הרווחה עורך מדי שנה חודש של אירועים לרווחת התושבים בני הגיל השלישי. השנה הנהגנו מנהג חדש של הענקת תעודות לתושבי העיר אשר הגיעו לגיל 100. אני מזמינה את הציבור לבא לאירוע פתיחת החודש ולכבד את זקני העיר אשר רבים מהם היו ממקימיה ובזכותם אנחנו פה היום".

מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעירייה גילה רונן אמרה כי ״יש לנו תפקיד משמעותי ביותר בטיפול וביחס לאזרחים הותיקים ובגיוס הקהילה למענם. שלל הפעילויות המוצעות בחודש זה, מיועדות לאלה שנעזרים בנו ביומיום, לאלה שנמצאים במועדונים ובמרכזים שאגף הרווחה מפעיל באמצעות גופים שונים בעיר, ולכלל האזרחים הותיקים בעיר. הפעילות מוצעת גם לבני משפחה, לשכנים, למכרים ולכל מי שאכפת לו. חלק מהפעילויות ילוו בתרגום כדי להנגיש לדוברי השפות השונות, המתגוררים בעיר.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.