חטיף רוחני - ויקרא

מערכת מהדריניוז
ט' ניסן ה'תשע"ז 05/04/17
חומש ויקרא רובו עוסק במצות הקרבת הקורבנות שהיא המצווה העיקרית בבית המקדש ובמשכן

וכן, ידוע שכל פרשה יש לה מסר עכשווי לכל אדם באשר הוא, אפילו כשמדובר במארעות העבר(רמב"ן פרשת וישלח, ועוד). והוא הדין בענייני המשכן ובית המקדש שנאמר עליהם "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם" ולמעשה אחד מענייני המקדש זה ושכנתי בתוכם לשכון בתוך עם ישראל ובביתם ממש,(שכידוע עצמיות אור אין סוף שכן במקדש ממש).

ממילא אפילו בזמנינו שמפני חטאינו חרב בית המקדש הגשמי שהיה כלי להשראת שכינה יותר בגילוי, הנה ע"י שיהודי מקים את ביתו בדרך התורה והמצווה ובקדושה מובטח לו שהנהגה זו תפעל לו מחילה על פשעי העבר כדוגמת בית המקדש, וביתו נהפך למקדש מעט מקום זה שכינה מצויה ויבאו עליו הברכות הנצרכות לו.

ממילא הקרבן שהיה במקדש פעמיים ביום בוקר וערב נקרא קרבן תמיד, שבעצם מורה ומסמל התמדה והמשכה היינו שגם בזמן שבין הקורבנות עדין נמשכת השפעתו הרוחנית.!

והוא הדין בנוגע לענייני האדם הנוגעים הן לגופו והן לנשמתו, הפעולה הראשונה ביום היא התפילה וקבלת עול מלכות שמיים ושאר מצוות השפעה רוחנית זו אדם צריך להמשיך על כל עסקיו הגשמיים ולא להתנתק מאותו רושם אלא אדרבה להמשיך עם אותו רושם קדוש גם לגשמיותו ואז נעשה כולו כלי להשראת השכינה שאין לך תענוג גדול מזה!!!

שנזכה לבניין בית המקדש בב"א.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.