חיים יחד: בית שמש טובה יותר עבור כולם

יהונתן מאיר
י"ח תמוז ה'תשע"ט 21/07/19
האקתון קהילתי שהתקיים ביום חמישי האחרון, הוא מרתון יזמות, המבוסס על 'חכמת ההמונים' במהלכו מתכנסים אנשים ממגוון תחומי ידע, ניסיון חיים ותחומי עניין, סביב האתגר המשותף של לחיות יחד בבית שמש ומתוך רצון משותף למציאת פתרונות יצירתיים פורצי דרך
כנס "לחיות יחד"
כנס "לחיות יחד"

מרתון יזמות קהילתית במסגרת התכנית ׳לחיות יחד׳ התקיים אמש. האקתון קהילתי הוא מרתון יזמות, המבוסס על 'חכמת ההמונים' במהלכו מתכנסים אנשים ממגוון תחומי ידע, ניסיון חיים ותחומי עניין סביב האתגר המשותף של לחיות יחד בבית שמש ומתוך רצון משותף למציאת פתרונות יצירתיים פורצי דרך.


במהלך התכנית עוברים התושבים הכשרה וסדנאות משותפות כששיאה בהובלת מיזמים קהילתיים כמו הובלת מפגשים בבתי קפה לאירוע קהילתי, חיבור בין קהילות ושכונות העיר, שפה משותפת בין קבוצות שונות בעיר באמצעות מוזיקה, קשר בין היסטוריית העיר לזהויות השונות בעיר ויצירת פלטפורמות לחיבור בין קבוצות עניין מגוונות בעיר. 

ראש העיר, עליזה בלוך השתתפה באירוע ואמרה: ״אני גאה בקבוצת תושבים אשר תרמו מזמנם וממרצם כדי לייצר רעיונות חדשים, להוות השראה לעשייה, לפעול ולהשפיע על המציאות המשותפת של כולנו. אני גאה בתושבים שרוצים להוביל שינוי באמצעות הכשרה וסדנאות משותפות והובלת מיזמים קהילתיים משותפים״. עוד הוסיפה בלוך: ״מדינת ישראל 2020-40 היא בית שמש 2020-20. מה שאנחנו כחברה, כקהילה וכעיר נייצר כאן, יהיה למודל הכלכלי, החברתי והפוליטי וכראי אליו המדינה תלך בעוד כעשרים שנה. אני גאה בכם על השיח, על פועלכם לקידום יוזמות קהילתיות ועל היותכם רואים ב’לחיות יחד׳ דרך חיים למען החברה ולמען העיר״.

סגן ומ״מ ראש העיר וחבר המועצה הממונה על המתנס״ים , משה שטרית אמר: ״אני מברך את משתתפי תכנית "לחיות יחד", את רשת המרכזים הקהילתיים ואת כל הפועלים לשם פרויקטים משותפים לקידום הקהילה בבית שמש.

מנכ״ל לחיות יחד, צביקה גולדברג אמר: ״האתגר החברתי של בית שמש הוא גם הנכס היקר ביותר שלה. מרכז "לחיות יחד" גאה להיות שותף להתחדשות החברתית של העיר. כשראש העיר וסגן ראש העיר יושבים עד 23:00 בלילה עם עשרות תושבים ובוחנים בהתלהבות יוזמות לקידום החיים יחד - העיר בדרך הנכונה"

מרכזת תכנית ״לחיות ביחד״ בבית שמש, אסתי סלומון: ״כבת העיר אני מתרגשת להיות חלק מקבוצה של אנשים אשר הגיעו לעשות את בית שמש טובה יותר עבור כולנו.
המפגש והשיח המגוון מייצר רעיונות חדשים ומעורר השראה לעשיה. מרכז "לחיות יחד" ואני מודים על הזכות להוביל תהליכים עם קבוצת אנשים שבאים בלב פתוח ונפש חפצה להוסיף אור בעיר בית שמש״.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.