ח"כ ינקלביץ: "לעזור לחברה החרדית להשתלב במדינה"

יוני קפלן
י' כסלו ה'תש"פ 08/12/19
היום התקיימה בירושלים ועידת מקור ראשון לכלכלה, חברה וחדשנות. בין המשתתפים בועידה, רה"מ נתניהו, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, ח"כ משה גפני, ועוד. בדיון בנושא שילובם של המיעוטים בחברה הישראלית, נטלה חלק תושבת העיר בית שמש, ח"כ עומר ינקלביץ שאמרה: "צריך לעזור לחברה החרדית להשתלב במדינה"
עומר ינקלביץ (צילום: שריה דיאמנט, ועידת מקור ראשון)
עומר ינקלביץ (צילום: שריה דיאמנט, ועידת מקור ראשון)

היום התקיימה בירושלים ועידת מקור ראשון לכלכלה, חברה וחדשנות. בין המשתתפים בועידה, רה"מ נתניהו, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, ח"כ משה גפני, ועוד אישי ציבור רבים. במהלך הועידה התקיים פאנל שעסק בנושא שילובם של בני המגזר החרדי והערבי בחברה הישראלית בו השתתפה בין היתר הח"כית החרדית עומר ינקלביץ' (כחול לבן) תושבת בית שמש.

"צריך לשנות את השיח כשמדברים על מיעוטים" טענה ח"כ ינקלביץ'. "כן, יושבת פה דוסית מחמד ובן מיעוטים מחמד, צריך להפסיק להסתכל על מיעוטים כאנשים שזקוקים ל'אפליה מתקנת', אנחנו לא עושים להם טובה. אלא מדובר באנשים יצרנים, שעובדים, שלומדים וצריך להתייחס אליהם בהתאם".

לגבי סוגיית גיוס החרדים לצה"ל אמרה ינקלביץ' "אם צעיר נכנס לצבא כחרדי ויוצא חרדי זה יתרון שלנו ושל המדינה. אני חושבת שהבינו שמי שתורתו אומנותו אז תורתו אמונתו ומי שלא צריך להתייחס. צריך לעזור לחברה החרדית להשתלב במדינה".

בשלב זה נשאלה ח"כ ינקלביץ' ע"י מנחה הפאנל אלישיב רייכנר, מה חושבים על כך חברי המפלגה שלה בכחול לבן, והיא השיבה "מובילי המפלגה בעד לשלב את החרדים שייכנסו חרדים וגם ייצאו כך. צריך לעשות רפורמה שהצבא יאפשר גם לאוכלוסיות מיעוטים לתרום את חלקם, גם אם מדובר בשירות לאומי"

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.