חשד לבלוני נפץ בסמוך לבית שמש

יוני קפלן
כ"ג טבת ה'תש"פ 20/01/20
כוחות משטרה הוזעקו לפני שעה קלה לטפל בצרור בלונים ועליהם חומר נפיץ שנחתו באזור מסילת ציון בסמוך לבית שמש. חבלן טיפל בחפץ החשוד והאירוע הסתיים ללא נפגעים. נסיבות המקרה עדיין בבדיקה
בלוני הנפץ, היום
בלוני הנפץ, היום

כוחות משטרה הוזעקו היום (שני) לטפל בצרור בלונים חשוד שנמצא בשטח פתוח באזור מסילת ציון שליד בית שמש. במהלך עבודות של עובדי חברת החשמל באזור, במתקן הסמוך למסילת ציון, גילו העובדים את צרור הבלונים. 

אל הבלונים הוצמד חומר נפיץ במשקל 200 גרם וחבלן משטרה נטרל את החפץ כשבחסדי שמיים האירוע הסתיים ללא נפגעים.

מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר בצרור של שלשה בלונים שנשאו חפץ נפיץ וכן דגל פלסטין קטן, נסיבות המקרה טרם ברורות והמשטרה בודקת את מקור השיגור של הבלונים.  

נזכיר כי לאחר תקופה ארוכה של שקט יחסי, בימים האחרונים נחתו מספר בלוני נפץ בכמה מוקדים במועצות האזוריות שדות נגב ואשכול, בחוף ים באשדוד ואף בגן שעשועים ובשכונת מגורים בשדרות. הבלונים הממולכדים טופלו על ידי חבלני משטרה והאירועים הסתיימו ללא נפגעים.

"במשטרה שבים ומזכירים לציבור כי יש לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים מעין אלו - עפיפונים ובלונים, העלולים להכיל בקרבם גם חומר נפץ או בערה ומסכנים את שלום הציבור במידה וזה לא ינקוט באחריות", ציינו במשטרה.

עוד חידדו במשטרה את ההנחיות במקרה של חפץ חשוד:

  • בכל מקרה בו מבחינים בחפץ חשוד, לרבות בלונים, עפיפון ואחרים- יש לדווח על כך מיד וללא דיוחוי למשטרת ישראל בטלפון: 100.
  • אין לגעת בחפצים חשודים, בהם בלונים או עפיפונים הנמצאים זרוקים/מונחים בשטח.
  • בעת זיהוי של חפץ חשוד- יש להרחיק סקרנים לטווח ביטחון של כ-50 מטרים לפחות ולא להתקרב לחפץ עד להגעת כוחות המשטרה.
  • זכרו כי משמעת אזרחית מצילה חיים – יש להישמע להנחיות המשטרה וכוחות הביטחון ולפעול בהתאם.
  • משטרת ישראל באמצעות כוחות השיטור וחבלני המשטרה, ערוכה לתת מענה מקצועי ומיידי ולנטרל כל איום של חפץ חשוד או מטען חבלני שעלול חלילה לפגוע בחפים מפשע.
  • להורים: שוחחו עם ילדיכם, והגבירו את המודעות שלהם לאיום זה והסכנה הגלומה בו. יש להתאים את השיח לגילו של הילד. חשוב לחדד כי בעת זיהוי חפץ חשוד: אין לגעת בו, יש להתרחק מהמקום ולתריע מיד בפני מבוגר ו/או להזעיק את המשטרה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.