חשיבות ההתנדבות כערך חינוכי

יהונתן מאיר
ז' חשון ה'תש"פ 05/11/19
סגן וממלא מקום ראש העיר משה שטרית הממונה על הנוער, יזם פרויקט אשר במסגרתו נערים יתנדבו בארגון או בעמותת חסד. ביקר במהלך השבוע בחלק מבתי הספר, פגש בתלמידים והסביר על החשיבות בתרומה לחברה ולכלל.
התמונה באדיבות המצלם
התמונה באדיבות המצלם

יוזמה חינוכית חשובה בבית שמש במטרה להסביר לכל תלמיד את חשיבות ההתנדבות. תלמידי כיתה י' בבתי הספר מחויבים כחלק מתעודת הבגרות שלהם להתנדב במוסד מוכר כשנה במהלך כיתה י'. וכך, לראשונה בתולדות העיר בית שמש, כל תלמיד במוסד ממלכתי יקבל לידיו חוברת המפרטת על כלל התנועות והארגונים הפועלים בעיר אשר בהם יכול להתנדב.

סגן ראש העיר ד"ר עליזה בלוך  וממלא מקומה מר משה שטרית הממונה על הנוער, אשר יזם את הפרויקט, ביקר במהלך השבוע בחלק מבתי הספר, פגש בתלמידים והסביר על החשיבות בתרומה לחברה ולכלל.

משה שטרית אמר "ביקשתי לתת לבני הנוער בעיר את התחושה שהייתה לי כשהייתי בן גילם והייתי מתנדב במועצה הציונית לנוער ובבית"ר. היה חשוב לי להסביר להם עד כמה התרומה לחברה ולסביבה חשובה, קודם כל להם, כדור העתיד של עירנו ומדינתנו וכמובן לאלו הנהנים ממנה. אפגוש כל תלמיד כיתה י' בעיר ואסביר לו על החשיבות והצורך". את הפעילות מארגנת ומובילה מיכל באוני לוי רכזת מעורבות חברתית העירונית.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.