חשיפה: מהי ייחודה של הישיבה החדשה?

יהונתן מאיר
א' סיון ה'תשע"ט 04/06/19
ישיבת חב"ד המוקמת בבית שמש חושף מקימה וראש הישיבה הרב ישראל נחמן לרנר בשיעורו השבועי תתמקד בהענקת דגש מרכזי על לימוד איכותי ומעמיק, בחיות ובחשק ובעניין, הן בנגלה והן בחסידות.
מבנה הישיבה. אתר "חב"ד אינפו"
מבנה הישיבה. אתר "חב"ד אינפו"

מדי יום שישי מתקבצים כחמישים אברכים מקהילת אנ"ש צפת לאחד השיעורים הקבועים של הרב ישראל נחמן לרנר, לשיעורו המעמיק והבהיר במאמרי הרבי זצ"ל. השיעור מצליח להגיע למשתתפים רבים ב"ה, וכפי שמעידים משתתפי השיעור מספרים על השקפת עולמו של הגרי"נ לרנר ומה הוא העיד שהוא רוצה להנחיל לתלמידי הישיבה המוקמת בעיר

 

הרב לרנר משמש גם כר"מ לנגלה בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש (הקטנה) בצפת, ובימים אלה הוא עסוק בהקמת 'ישיבה גדולה ליובאוויטש' – תומכי תמימים בבית שמש כפי שחשפנו לפני כשבוע. ועכשיו הוא מגלה טפח מאורחות הישיבה המוקמת. היא תתמקד לדבריו, בהענקת דגש מרכזי על לימוד איכותי ומעמיק, בחיות ובחשק ובעניין, הן בנגלה והן בחסידות.

 

"הן בנגלה, והן בחסידות". אמר הרב לרנר בשיעורו "כשאדם בא להעביר לשומעיו את אותו עניין בתורה, אין די בכך שהוא יודע לעצמו את אותו עניין בשטחיות. הוא צריך להיות מונח בעצמו, בחיות, בכל כללות הסוגיה, הן בפרטיה והן בתמונה הכוללת של הדברים, לפרוס את המפה כולה, כך שהתלמיד יוכל לקבל הבנה ומבט לכללות הסוגייה כולה, ולמיקומו שלו בתוך המסע בסוגיה – אזי יש בלימוד תחושה של עונג, כי ככה יוצרים חיבור לחומר" הדגיש באוזני שומעיו הרב לרנר בהתייחסו לשיעור המיוחד.

 

"ואם הזכרנו את הישיבה שנפתחת בעהי"ת בעיר בית שמש" הוסיף הרב לרנר "הרי שאם יש יסוד ומנוע שעומד מאחורי היוזמה והמאמץ וההשקעה שמשקיעים בזה, הוא בדיוק בשביל נקודה זו: לטעת בתלמיד הן תחושת הצורך והחשיבות של הלימוד, ובעיקר תחושת העונג בלימוד, נגלה וחסידות, שיגיע מתוך ההשקעה שהישיבה כמכלול וגם כל פרט ופרט בה באופן פרטי, בס"ד, כדי שהלימוד יהיה מובנה, מעמיק, כך שימלא את התלמיד בעונג ויחדיר בו חיות ממשית בעבודת ה' ובקיום שליחותו בעולם – לקבל פני משיח צדקנו" סיכם בהתלהבות חסידית אופיינית הרב לרנר שליט"א

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.